Trzy pociągi dla Podkarpacia. PESA zrealizowała kolejny kontrakt

Do końca marca 2018 r. do regionu trafią jeszcze cztery takie pojazdy (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Firma PESA uroczyście przekazała samorządowi województwa trzy pociągi elektryczne Elf2. Do końca marca 2018 r. do regionu trafią jeszcze cztery takie pojazdy. Wartość kontraktu to 140 mln zł.

Pesa wyjeżdża na prosty tor. Dostanie pożyczkę

Banki mają wkrótce ogłosić porozumienie w sprawie 200 mln zł pożyczki dla spółki Pesa. Wiosną ma zostać dokapitalizowana, np. przez inwestorów z...

zobacz więcej

Jak powiedział w trakcie uroczystości w Rzeszowie wicemarszałek województwa podkarpackiego Bogdan Romaniuk, przekazanie szynobusów to kolejny krok w kierunku poprawy jakości i komfortu podróżowania na terenie Podkarpacia.

– O zaletach transportu kolejowego nie trzeba przekonywać, zwłaszcza że na tory wkracza nowa jakość. Widzimy ją w tych składach pociągowych, które dzisiaj odbieramy – dodał.

Odebrane w poniedziałek trzy pociągi Elf2 mają po trzy składy; wyposażone są m.in. w klimatyzację, defibrylatory, biletomaty, uchwyty do mocowania rowerów oraz energooszczędne oświetlenie LED. Dostosowane są również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Bydgoska Pesa jedynym oferentem w przetargu na tramwaje dla Gdańska

Jedna oferta – z zakładu Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz – wpłynęła we wtorek na przetarg dotyczący zakupu 15 nowych tramwajów dla Gdańska....

zobacz więcej

Jak powiedział dyrektor Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych Jerzy Churawski, nowe pociągi będą jeździć na trasie między Tarnowem a Rzeszowem. – Sporadycznie będą obsługiwały też linię Rzeszów-Przemyśl – dodał.

Dynamiczny rozwój Podkarpacia

Z kolei prezes PESA Bydgoszcz Robert Świechowicz zaznaczył, że Podkarpacie od lat znajduje się wysoko w rankingach regionów inwestujących w jakość życia. – Cieszę się, że my w Bydgoszczy, z dystansu 600 km, nie przyglądamy się biernie niesamowitej karierze tego regionu, ale mamy swój znaczący udział w konsekwentnej realizacji tak śmiałej wizji jego rozwoju – mówił.

PESA do marca 2018 r. dostarczy na Podkarpacie jeszcze cztery pociągi elektryczne Elf2. Dwa szynobusy będą miały po cztery składy; do każdego pojazdu zmieści się 460 osób, w tym blisko 200 będzie miało zapewnione miejsca siedzące. Pozostałe dwa pociągi będą takie same, jak te odebrane w poniedziałek, czyli będą miały po trzy składy i pomieszczą 350 osób, z czego 150 będzie mogło siedzieć.

źródło:

Zobacz więcej