Poseł Kłopotek ponownie w roli złego proroka: To tylko moment i wszystko wybuchnie

Eugeniusz Kłopotek (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)

Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek ponownie przewiduje, że może dojść do rozruchów w związku z napiętą sytuacją polityczną w Polsce. – Wszędzie buzuje w sprawie obecnego stanu rzeczy. To tylko moment i wszystko wybuchnie – powiedział.

Opozycja przygotowała wcześniej awanturę w Sejmie? „Pan zobaczy, co będzie”

Okupacja mównicy sejmowej i blokada prac parlamentu nie była spontaniczną akcją? Polityk PSL Eugeniusz Kłopotek w piątkowym „Gościu poranka” TVP...

zobacz więcej

Eugeniusz Kłopotek był gościem programu „Kawa na ławę”. – Chyba czujecie to, jak jest w terenie. Wszędzie buzuje w sprawie obecnego stanu rzeczy. To tylko moment i wszystko wybuchnie. Jeszcze raz podkreślam – powiedział polityk.

– Obawiam się, że jeśli nie nastąpi przyhamowanie, to spór rozstrzygnie się na ulicy, a nie przy urnie. Nie chcę być złym prorokiem, bo już w zeszłym roku przypisywano mi zapowiedź puczu. A to jest tylko moje przeczucie – dodał.

Poprzednim razem przepowiednie Eugeniusza Kłopotka się sprawdziły. 16 grudnia ub.r. w programie „Gość poranka” (TVP Info) powiedział: „pan zobaczy, co będzie. Znowu będzie wielka hucpa, walka, buczenie, krzyczenie i wyzywanie się. Obawiam się, że jeszcze w tej kadencji Sejmu może dojść do rękoczynów”.

Tego samego dnia opozycja zablokowała mównicę sejmową po tym, jak marszałek Sejmu Marek Kuchciński wykluczył z głosowań posła PO Michała Szczerbę. W Warszawie oraz innych miastach Polski odbyły się uliczne manifestacje. Podczas obrad Sejmu doszło do ataku fizycznego m.in. na posła Marka Suskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

źródło:
Zobacz więcej