Wilki w góralskich serdakach, żaby tańczące zbójnickiego, czyli galeria w Nowym Targu

Dzikie zwierzęta ubrane w regionalne stroje zaprezentowali artyści w galerii sztuki w Nowym Targu. Chcą, by ich prace trafiły na górskie szlaki.

Narciarze zaczęli sezon. Ruszył wyciąg w Kotle Gąsienicowym w Tatrach

Opady śniegu i mróz pozwoliły na uruchomienie w sobotę, po raz pierwszy tej zimy, trasy narciarskiej w Kotle Gąsienicowym w Tatrach. Dzięki...

zobacz więcej

Wilki w góralskich serdakach, żaby tańczące zbójnickiego, a nawet głuszec z ciupagą – takie rarytasy prezentuje nowo otwarta galeria sztuki Podhale Animale w Nowym Targu.

Projekt, przedstawiający zwierzęta Gorczańskiego i Pienińskiego Parku Narodowego w strojach regionalnych, narodził się po połączeniu sił lokalnego twórcy Gabriela Szyrszenia i Gabrieli Szyrszeń, artystki pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych.

Artyści nie zamierzają zamykać się w swoich pracowniach. Za główny cel stawiają sobie urozmaicenie pobliskich parków narodowych. Chcą, by wilki, niedźwiedzie czy świstaki odziane w regionalne stroje można było spotkać podczas wędrówki na szlaku turystycznym w Gorcach, Tatrach czy Pieninach.

Władze parków narodowych nie komentują na razie pomysłu nowotarskich artystów. Jeżeli twórcy dopięliby swego, to ich dzieła trafiłyby na szlaki najwcześniej na wiosnę.

źródło:
Zobacz więcej