RAPORT

Wojna na Ukrainie

Antyterrorysta zginął w strzelaninie pod Wrocławiem. Napastnik miał kałasznikowa

Dwie osoby zginęły podczas nocnej strzelaniny w Wiszni Małej pod Wrocławiem. Doszło do niej w trakcie próby włamania do bankomatu. Jedną z ofiar jest 40-letni funkcjonariusz policji. Według informacji uzyskanych przez portal tvp.info, seria z broni maszynowej trafiła w tarczę balistyczną, niesioną przez antyterrorystę idącego na czele grupy. Siła uderzenia przewróciła policjanta, wówczas śmiertelnie ranny w szyję został funkcjonariusz idący za nim.

Ukradli półtonowy bankomat, wyczyścili z zawartości i utopili w rzece

Do zuchwałej kradzieży bankomatu doszło w Biłgoraju. Łupem sprawców padło 360 tys. zł. Trzech sprawców jest w areszcie. To recydywiści. Jeden z...

zobacz więcej

Do strzelaniny doszło około północy w miejscowości Wisznia Mała pod Wrocławiem. Przebiegająca przez miejscowość droga Poznań-Wrocław jest zablokowana.

Zastrzelony policjant był antyterrorystą z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Zginął także jeden z napastników, 42-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego, wielokrotnie wcześniej zatrzymywany w związku z podejrzeniami o włamania, kradzieże i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej. Drugi z przestępców został zatrzymany.

Trzech funkcjonariuszy zostało rannych. Zostali przewiezieni do szpitala, ich życie nie jest zagrożone.

Jak powiedział PAP rzecznik dolnośląski policji Paweł Petrykowski, policjanci złapali na gorącym uczynku przestępców próbujących włamać się do bankomatu.

Komendant główny policji Jarosław Szymczyk poinformował, że według wstępnych ustaleń nie było błędów w organizacji akcji policji. – Z tych wstępnych ustaleń, wstępnych sprawdzeń nie definiujemy błędów w organizacji tych działań. Oceniamy je zgodnie ze sztuką policyjną i z taktyką działań tego typu sytuacjach – powiedział na konferencji prasowej we Wrocławiu.

Przestępcy otworzyli ogień

Według informacji tvp.info, funkcjonariusze zajmujący się włamaniami do bankomatów dowiedzieli się o trwającym napadzie. Z racji tego, że włamywacze mogli mieć materiały pirotechniczne, zabrali ze sobą antyterrorystów. Na miejscu funkcjonariusze uformowali szyk bojowy; szli z policjantem z tarczą balistyczną na przedzie. Widząc ich jeden z bandytów sięgnął po broń. Tarcza przyjęła strzały, ale obaliła funkcjonariusza, który ją trzymał. Wówczas w szyję został trafiony policjant idący za nim, a trzech innych funkcjonariuszy zostało rannych.

„Bezwzględny bandyta otworzył ogień z broni maszynowej. Policjanci w obronie własnego życia również odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał zginął na miejscu, a jego wspólnik został zatrzymany. Podczas wymiany ognia rannych zostało też trzech innych funkcjonariuszy. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu” – poinformowała dolnośląska policja w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

Na miejscu drobiazgowe czynności prowadzi grupa dochodzeniowo–śledcza. Obecny jest też prokurator. Rodzina tragicznie zmarłego policjanta została już objęta pomocą psychologiczną.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej