Wałęsa pokazuje dokument SB. „Chciano mnie zniszczyć”

Lech Wałęsa ocenił w jednym z ostatnich wpisów napisał na Twitterze, że SB chciała go „zniszczyć i skompromitować” (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Lech Wałęsa opublikował na Twitterze zdjęcie dokumentu SB z planami „działań propagandowych” w stosunku do niego i Anny Walentynowicz. Z dokumentu wynika, że planowano skupić się na kwestii przekazania przez ówczesnego lidera „Solidarności” pieniędzy na budowę „Panoramy Racławickiej” – pisze „Rzeczpospolita”.

Były prezydent ocenił w jednym z ostatnich wpisów napisał na Twitterze, że chciano go „zniszczyć i skompromitować”. „Wszyscy piszący historycy opisali fakt dostarczenia śp. A. Walentynowicz przez SB w miejscu internowania materiałów przeciwko mnie. Żaden natomiast nie wysilił się, by wyjaśnić, kto za tym stał i jaki był cel takiego działania – stwierdził.

Z treści pisma, którego zdjęcie Wałęsa opublikował na Twitterze, wynika, że planowano skupić się na kwestii przekazania przez Lecha Wałęsę pieniędzy na budowę „Panoramy Racławickiej”. Były przywódca „Solidarności” przekonuje w kolejnym wpisie, że Anna Walentynowicz miała to skomentować: „Esbecy chcieli, żebym to rozgłosiła, a w myśl ich intencji oni mnie wtedy skompromitują, jako występującą przeciw L. Wałęsie. Spaliłam te 4 kartki maszynopisu z Haliną Mikołajską, a resztki wrzuciłyśmy do muszli klozetowej”. „Teraz, żeby mnie skompromitować, propaganda moich politycznych wrogów podrzuca wszystkim Państwu pojedyncze historyczne zdjęcia, które wyrwane są z kontekstu i usiłuje nimi manipulować, dopisując swój komentarz. Tylko ci, co byli wtedy w tamtej sytuacji wiedzą jak było naprawdę” – przekonuje były prezydent.

źródło:
Zobacz więcej