IMGW ostrzega przed oblodzeniem. Ślisko w trzech województwach

Na drogach będzie ślisko (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez oblodzeniem na drogach i chodnikach. Dyżurny synoptyk IMGW Anna Nemec powiedziała, że ostrzeżenie dotyczy trzech województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i dolnośląskiego, w tym przede wszystkim dla Niziny Śląskiej.

Śnieżyce, gołoledź i wichury paraliżują Hiszpanię i Francję

W związku z intensywnymi opadami śniegu w dziewięciu prowincjach Hiszpanii zablokowanych zostało kilkadziesiąt dróg. Najtrudniejsze warunki panują...

zobacz więcej

W tych trzech województwach miejscami padał w sobotę deszcz i deszcz ze śniegiem, wystąpiła też mżawka. Po opadach na drogach zostało sporo wilgoci, która teraz zamarza, ponieważ temperatura w nocy spadnie poniżej zera.

Anna Nemec dodała, że już w późnych godzinach popołudniowych kałuże mogą zamarzać i w związku z tym może być ślisko. Ostrzeżenia obowiązują do niedzieli do godziny 9.00.

Nad Polskę napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego. W nocy z soboty na niedzielę temperatura minimalna będzie wynosiła od -4 st. do -1 st. Celsjusza, na wybrzeżu 0 st. do 1 st. C, a na terenach podgórskich spadnie nawet do -7 st. C.

źródło:
Zobacz więcej