Zziębnięta kocia mama utknęła na drzewie, pomogli policjanci

Kocięta wraz z mamą utknęły na 10 metrowym drzewie (fot. dolnośląskapolicja.gov.pl)

To był prawdziwy łut szczęścia, że policjanci z patrolu zauważyli skulone na poboczu dwa przerażone kocięta. Okazało się, że ich mama utknęła na pobliskim 10-metrowym drzewie. Policjanci natychmiast wezwali na pomoc strażaków z wysięgnikiem. Informację o niecodziennym zdarzeniu dostaliśmy na platformę interwencyjną Twoje Info.

„Wykastrowany, zadbany, reaguje na imię”. Nietypowe billboardy w Szczecinie

Pan Maciej Lipko znalazł kiedyś w lesie zaplątanego w sieci kota. Znajda wierność manifestował jak pies – chodził przy nodze, odprowadzał...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w oddaleniu od zabudowań. Policjanci górowskiej komendy przejeżdżając przez wiejską drogę, natknęli się na zziębnięte małe kotki. Maluchy były niespokojne, popiskiwały i nie chciały ruszyć się z miejsca. Szybko okazało się, że powodem ich niepokoju był brak mamy, która siedziała na wysokim drzewie. Kocica nie mogła zejść, ponieważ zostały obcięte na nim gałęzie.

Policjanci wezwali straż pożarną, a ta przy pomocy wysięgnika ściągnęli zziębniętą kotkę, która natychmiast z maluchami pobiegła do pobliskiego gospodarstwa. Przy minusowych temperaturach w nocy ani kotki, ani kotka nie miałyby szans na przetrwanie.

banner

źródło:
Zobacz więcej