Blisko 2 tys. interwencji strażaków po opadach śniegu. Dziesiątki tysięcy bez prądu

Niemal 2 tys. razy interweniowali w piątek strażacy w związku z opadami śniegu, deszczu i silnym wiatrem (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Niemal 2 tys. razy interweniowali w piątek strażacy w związku z opadami śniegu, deszczu i silnym wiatrem - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Łącznie od czwartku w związku z opadami śniegu interweniowali ponad 3 tys. razy.

Meteorolodzy ostrzegają: Mnóstwo śniegu, może być niebezpiecznie

W siedmiu województwach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia pogodowego w związku z intensywnymi opadami śniegu. A najwięcej opadów w...

zobacz więcej

– Od północy do godziny 21:00 odnotowano 1980 interwencji związanych z usuwaniem skutków atmosferycznych – poinformował w piątek wieczorem rzecznik PSP. Jak podał, najwięcej interwencji było w woj. mazowieckim – 590, łódzkim – 372, śląskim – 271, warmińsko-mazurskim – 212 i świętokrzyskim – 216.

Wcześniej – w piątek rano – st. bryg. Paweł Frątczak podał, że w czwartek odnotowano 1059 interwencji związanych z usuwaniem skutków atmosferycznych.

Niemal 60 tys. odbiorców bez prądu

W wyniku intensywnych opadów śniegu w kraju bez prądu pozostaje około 60. odbiorców na terenie sześciu województw – poinformował w piątek wieczorem na Twitterze dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak. Zapewnił, że trwają prace naprawcze. Rano prądu nie miało 132,3 tys. odbiorców.

Jak podał Kubiak, zgodnie ze stanem na godzinę 20:30, w piątek bez prądu pozostaje blisko 30 tys. odbiorców w województwie mazowieckim, 16 tys. odbiorców w woj. świętokrzyskim, ponad 14 tys. – w łódzkim, 5,5 tys. – w podlaskim, blisko 3,5 tys. – w warmińsko-mazurskim, 2 tys. – w śląskim i 230 – w małopolskim.

źródło:

Zobacz więcej