RAPORT

Wojna na Ukrainie

Adam Mazguła atakuje Kościół i odmawia Polakom prawa do demokracji

Adam Mazguła podczas protestów antyrządowych w 2016 r. (fot. TVP Info)
Adam Mazguła podczas protestów antyrządowych w 2016 r. (fot. TVP Info)

„Demokracja nigdy nie wygra z zacofaniem, (...) nie przyjmie się w społeczeństwie owładniętym wiarą z anachronicznej przeszłości – napisał na Facebooku Adam Mazguła, pisząc o Polsce. Dodał, że „demokracja przyszła do nas przedwcześnie” i że Polakom bliżej do faszyzmu i komunizmu.

Awansowany przez Siemoniaka działacz KOD. Kim jest wojskowy, który stan wojenny nazwał „kulturalnym zdarzeniem”?

- Oczywiście były tam [w czasie stanu wojennego] jakieś bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie jednak dochowano jakiejś kultury w tym...

zobacz więcej

Oficer stanu wojennego Adam Mazguła, znany z działalności w Komitecie Obrony Demokracji i z kontrowersyjnych wystąpień, w czasie których bronił m.in. esbeckich emerytur, znów zabrał głos.

„Demokracja, to ustrój dla ludzi wykształconych, mądrych i prawych, dlatego nigdy nie wygra z zacofaniem, nie przyjmie się w społeczeństwie owładniętym wiarą z anachronicznej przeszłości, na straży której stoją dostojnicy kościelni, którzy z ciemnoty ludu czerpią niewyobrażalne zyski i polityczne wpływy” – napisał na Facebooku Mazguła.

„Jeśli większość wybranych przedstawicieli władzy ustawodawczej łamie prawo, zabiera wolności, okłamuje naród, buduje aparat terroru politycznego i tworzy zbrojne instytucje w celu panowania nad narodem, to już nie jest demokracja, tylko zamordyzm, wprowadzony przez ludzi niedojrzałych, którzy nie dorośli do demokracji, którzy dorwali się do tej władzy, niszcząc podstawy umowy społecznej” – pisze dalej oficer stanu wojennego.

Według Mazguły „demokracja przyszła do nas przedwcześnie”. „Jeśli moje tezy są prawdziwe, to Polacy nie dorośli do zrozumienia prawdy o sobie. Tolerancja dla kłamstwa i oszustwa, w imię niszczenia demokracji, świadczy o niedojrzałości, zacofaniu i nieuctwie dużej części naszego społeczeństwa. To oznacza, że demokracja przyszła do nas przedwcześnie, bowiem zacofanie, ślepa wiara w dogmaty i brak odpowiedzialności nadal królują w społeczeństwie” – dodaje.

Płk Adam Mazguła beretu nosić nie powinien, ale kary nie poniesie

Pułkownik rezerwy WP Adam Mazguła jest winny wykroczenia, ale nie będzie ukarany za to, że protestował w wojskowym berecie przeciwko tzw. ustawie...

zobacz więcej

Były członek PZPR pisze, że Polakom bliżej do faszyzmu i komunizmu. „Dlatego bliżej Polakom do faszyzmu, bo to ustrój narodu wybranego, jedynego, najlepszego, najbardziej chrześcijańskiego, a co najgorsze, wszystkie inne narody powinny być mu poddane. Tak władzę dostają ludzie mali, zakompleksieni, motywowani chęcią wybicia się ponad przeciętność, mimo braku zdolności, wiedzy i umiejętności, chcący imponować. Dlatego wyróżniają się agresją, brakiem zrozumienia, chamstwem, odbierają innym ich prawa – kontynuuje swój wywód Adam Mazguła.

„Bliżej Polakom do komunizmu, który wyzwala agresję do wszystkich, posiadających jakieś dobra, wartości i mających cenną wiedzę i doświadczenie. Komunizm zabiera im wszystko, co posiadają i nie zapomina o odarciu z godności, a nawet z życia” – pisze i dodaje, że mimo wszystko będzie „o demokrację walczył”.

„W czasie stanu wojennego dochowano kultury”

Podczas protestów antyrządowych w 2016 r. Adam Mazguła zasłynął stwierdzeniem, że w czasie stanu wojennego „dochowano kultury”.

– Szanowni państwo, a sam stan wojenny... Czy oprócz tego, że byli ludzie internowani, to przecież byli internowani w sposób... No nie powiem, oczywiście były tam jakieś bijatyki, były jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie rzecz biorąc, najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu. Ja przeżyłem już stan wojenny, byłem już dorosłym oficerem i nie pamiętam, żeby po ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy, jakiś szczególne prześladowania i tak dalej – mówił wówczas Mazguła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej