Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Rasizm w BBC? Staż u nadawcy dostaniesz, o ile nie jesteś biały

Staż oferowany przez BBC obejmuje okres 12 miesięcy (fot. Carl Court/Getty Images)

Kontrowersyjne ogłoszenie BBC – brytyjskiego publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego. Korporacja ogłosiła nabór na odpłatny staż, który skierowany jest tylko i wyłącznie do osób „czarnego, azjatyckiego lub innego nie białego pochodzenia etnicznego”.

Piłkarz reprezentacji Irlandii ofiarą rasizmu. Za „samobója”

Irlandzka policja bada źródła rasistowskich tweetów pod adresem piłkarza reprezentacji kraju Cyrusa Christie. Przed tygodniem obrońca Middlesbrough...

zobacz więcej

Publiczny nadawca opublikował ogłoszenie za pośrednictwem organizacji „Creative Access”, która określa się jako przedsiębiorstwo społeczne non-profit „oferujące płatne staże, w pełnym wymiarze godzin w branżach kreatywnych”.

Jak podaje na swojej stronie internetowej, „Creative Access” „wypełnia lukę w obecnym krajobrazie twórczym, pomagając młodym ludziom o pochodzeniu z czarnej, azjatyckiej czy innej nie białej mniejszości etnicznej (BAME), w uzyskaniu płatnego szkolenia w kreatywnych firmach i wsparciu ich, aż do pełnego zatrudnienia”.

Staż oferowany przez BBC obejmuje okres 12 miesięcy, w trakcie których wybrani kandydaci odbędą szkolenia w czterech różnych departamentach, w każdym spędzając po 3 miesiące.

„Ten staż zapewni szkolenie w miejscu pracy, aby umożliwić kandydatom udany start i zapewnić, że wybrani kandydaci będą mogli rywalizować o pracę w newsroomie radiowym pod koniec swojego szkolenia” – czytamy w ogłoszeniu.

Ta, jak podkreśla autor ogłoszenia, „wyjątkowa i niepowtarzalna” okazja do przeszkolenia się jako dziennikarz radiowy „w zespole ekspertów” związana jest również z „konkurencyjnym” wynagrodzeniem. Nabór kończy się 4 grudnia bieżącego roku, a sam staż rozpoczyna się pod koniec stycznia 2018 r.

BBC powstała jako prywatna spółka 18 października 1922 roku z inicjatywy sześciu firm zajmujących się produkcją sprzętu radiowego. 1 stycznia 1927 firma została przejęta przez państwo, zmieniając jednocześnie nazwę na British Broadcasting Corporation. BBC to największa tego rodzaju instytucja na świecie

źródło:
Zobacz więcej