RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Atlas kotów prezesa PiS wylicytowany. Końcowa suma – zawrotna

Atlas kotów, czytany w Sejmie przez Jarosława Kaczyńskiego, został ostatecznie wylicytowany za 25 tys. zł. Książka trafiła na aukcję charytatywną na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Atlas kotów w czarny piątek [OPINIA]

Pierwsze, środowe protesty pod sejmem nie zapowiadały, by z opozycji i jej zwolenników udało wykrzesać choć cień energii, jaka pojawiła się podczas...

zobacz więcej

Kwotę, za którą atlas został wylicytowany, ogłoszono w czasie koncertu „Granie na szczekanie” w krakowskiej Filharmonii. To doroczna impreza, z której dochód przeznaczany jest na pomoc zwierzętom.

Tak wysoka kwota zaskoczyła organizatorów - powiedziała Joanna Repel z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Jej zdaniem, nawet prezes PiS, który przekazał ten dar, nie spodziewał się, że zainteresowanie będzie tak duże. Całkowity dochód z koncertu, czyli ze sprzedaży biletów i gadżetów na aukcji, także internetowej, będzie przeznaczony na zakup ultrasonografu dla krakowskiego schroniska.

Atlas kotów Jarosław Kaczyński czytał podczas piątkowego posiedzenia Sejmu, co nie umknęło uwadze innych posłów oraz mediów, także zagranicznych.

Prezes PiS opatrzył atlas dedykacją: „Dla przyjaciół zwierząt z bardzo serdecznymi pozdrowieniami”.

W piątek na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek napisała: „niech przedświąteczna lektura prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego nt. kotów zachęci nas do wsparcia schronisk i osób pomagających zwierzętom”.

źródło:
Zobacz więcej