Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Fake news rzecznika PO. Tym razem ws. dewastacji żydowskiego cmentarza

O sprawie w 2012 roku informowało Radio Białystok (fot. Twitter.com/ Mikołaj Wróbelek)

Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej za pośrednictwem portalu Twitter zasugerował bierność rządu Beaty Szydło w sprawie dewastacji żydowskiego cmentarza. Dzięki szybkiej reakcji internautów ustalono, że zdjęcie, które miało posłużyć za dowód, pochodzi z 2012 r., a więc okresu, kiedy w Polsce rządziła Platforma Obywatelska.

„Fake news” posłanki PO. Zarzuca szefowi MSWiA mowę nienawiści

Kinga Gajewska opublikowała na swoim profilu na Facebooku post Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ze zdjęciem, które...

zobacz więcej

19 marca 2012 roku internetowy portal Radia Białystok i tamtejszy oddział Telewizji Polskiej informowały o tym, że „faszystowskie symbole i antysemickie hasła pojawiły się w nocy na ogrodzeniu i na nagrobkach cmentarza żydowskiego w Wysokiem Mazowieckiem”.

26 listopada br. Mikołaj Wróbelek, użytkownik Twittera zamieścił zdjęcie, które ponad pięć lat temu opublikowało Radio Białystok i napisał: „Zdewastowany cmentarz w Wysokie Mazowieckie (Podlaskie). Pani Beata Szydło, czy za to też odpowiedzialni są Niemcy?”. Niedługo później informację dalej przekazał Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej.

Artykuł Radia Białystok z 2012 roku.

źródło:
Zobacz więcej