RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

W Warszawie wręczono nagrody studentów „ProJuvenes”

Podczas gali rozmawiano też o planowanej reformie nauki i szkolnictwa wyższego (PAP/Paweł Supernak)
Podczas gali rozmawiano też o planowanej reformie nauki i szkolnictwa wyższego (PAP/Paweł Supernak)

Jarosław Gowin, wicepremier minister nauki i szkolnictwa wyższego, rektorzy wyższych uczelni i kilkuset studentów uczestniczyło późnym wieczorem w piątej Gali Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes”.

Gowin: Prawie 100 mln zł dla najlepszych uczelni

13 uczelni, które poprawiło swój poziom naukowy, otrzyma jeszcze z tegorocznego budżetu w sumie 95 mln zł – zapowiedział wicepremier, szef resortu...

zobacz więcej

Na spotkaniu zorganizowanym w gmachu Politechniki Warszawskiej wręczono nagrody w konkursie Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi.

Wicepremier Jarosław Gowin mówił o rozwiązaniach, które zostały przygotowane z myślą o studentach, którzy są przyszłą elitą państwa. Zapewnił, że studia pozostaną bezpłatne, utrzymane zostaną korzystne dla studentów zasady przyznawania stypendiów socjalnych i stypendiów rektora. Przywołał również już wprowadzoną regułę, by na jednego pracownika naukowego nie przypadało więcej niż trzynastu studentów.

KUL jednym z laureatów

Jednym z laureatów zostało KUL CAN: Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Za wyróżnienie podziękował Krzysztof Matys z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przypomniał o inicjatywie profesora Bogusława Marka, pełnomocnika rektora KUL ds. studentów niepełnosprawnych, który zachęcał niewidomych nastolatków do nauki angielskiego. Opracował dla nich specjalne zajęcia, zgromadził kadrę i motywował do podjęcia studiów.

Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach. W tym roku przyznano także nagrodę specjalną: Studencką Siłę Tradycji. Otrzymał ją Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej, który obchodził właśnie jubileusz 60-lecia swojego istnienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej