Ewakuacja w londyńskim metrze. W centrum miasta wybuchła panika

Na miejscu są uzbrojeni funkcjonariusze (fot. REUTERS/Peter Nicholls)

Policja ewakuowała w piątek wieczorem stację londyńskiego metra Oxford Circus. Wybuchła panika. Akcja była reakcją na doniesienie o strzałach w tej okolicy. – Zareagowano jak w przypadku zamachu terrorystycznego, ale informacja ta nie potwierdziła się. Jedna osoba została ranna podczas opuszczania stacji – podały służby.

Zdetonowali bombę i otworzyli ogień do wiernych. Liczba ofiar rośnie

Co najmniej 270 ofiar śmiertelnych i około stu osób rannych – wciąż rośnie bilans piątkowego zamachu w sufickim meczecie, na północnym wybrzeżu...

zobacz więcej

Początkowo informowano, że jest to reakcja na „incydent”, nie ujawniając szczegółów. Brytyjska Policja Transportowa apelowała na Twitterze, żeby unikać okolicy zamkniętej stacji. Londyńska Policja Metropolitalna wzywała osoby przebywające na ruchliwej Oxford Street, by weszły do budynków.

W mediach społecznościowych pojawiły się filmiki, na których zarejestrowano przestraszonych i uciekających ludzi. Podano, że zamknięto również stację Bond Street.

Po około godzinie pojawił się policyjny komunikat, wyjaśniający, że chodziło o fałszywy alarm. Informację o strzałach potraktowano jako zagrożenie terrorystyczne, stąd zdecydowana akcja służb. Stacje metra ponownie otwarto.


źródło:
Zobacz więcej