„Tak działa propaganda.” MSWiA prostuje informacje „Faktu”

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podczas konferencji prasowej w Warszawie (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Dopiero podpisana w tym roku umowa reguluje kwestie związane ze stałą siedzibą Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) w Warszawie – podało w komunikacie MSWiA, prostując informacje zamieszczone przez dziennik „Fakt”.

„Wall Street Journal” prostuje słowa o Marszu Niepodległości

Dziennikarz niezalezna.pl, szef publicystyki „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Wojciech Mucha poinformował na Facebooku, że...

zobacz więcej

„W dzisiejszym artykule pt. Tak działa propaganda opublikowanym przez dziennik »Fakt« pojawiły się nieprawdziwe informacje na temat uroczystości, która odbyła się we wtorek 21 listopada br. w Agencji Frontex. Informujemy, że dopiero podpisana w tym roku umowa reguluje kwestie związane ze stałą siedzibą Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) w Warszawie. Umowa ta weszła w życie 1 listopada br. i właśnie z tej okazji Agencja Frontex zorganizowała wtorkową uroczystość” – podaje MSWiA w komunikacie.

Ministerstwo wyjaśnia, że w marcu tego roku min. Mariusz Błaszczak i Fabrice Leggeri, dyrektor wykonawczy Fronteksu, „podpisali umowę w sprawie siedziby między Rzecząpospolitą Polską a Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex).”

Dopiero ta umowa doprowadziła ostatecznie do tego, że „siedziba Frontexu ma być na stałe umiejscowiona w Warszawie przy ul. Racławickiej”. Agencja Frontex z tej okazji zorganizowała uroczystość, zatem zdanie „Rząd zorganizował uroczystość z okazji wejścia w życie umowy w sprawie siedziby Frontexu w Warszawie” zamieszczone w tym artykule jest nieprawdziwe.

– Porozumienie w sprawie siedziby pokazuje, że agencja rozpoczyna nową erę i na stałe osiedliła się w Warszawie, wysyłając ważny sygnał naszym pracownikom, że ich przyszłość tutaj jest zapewniona – powiedział w trakcie uroczystości Fabrice Leggeri, dyrektor wykonawczy Frontexu.

Informacja prasowa Frontexu na ten temat dostępna jest pod linkiem:

http://frontex.europa.eu/news/frontex-celebrates-entry-into-force-of-the-agency-s-headquarters-agreement-bWhzth

źródło:
Zobacz więcej