RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ukradli półtonowy bankomat, wyczyścili z zawartości i utopili w rzece

Do zuchwałej kradzieży bankomatu doszło w Biłgoraju. Łupem sprawców padło 360 tys. zł. Trzech sprawców jest w areszcie. To recydywiści. Jeden z nich usłyszał zarzuty w więzieniu.

Zamalowali kamery i wysadzili bankomat. Szuka ich policja

Do zuchwałej kradzieży doszło w Czernicach Borowych koło Przasnysza na Mazowszu. Nieznani sprawcy wysadzili bankomat i uciekli z pieniędzmi –...

zobacz więcej

Do zuchwałej kradzieży bankomatu, który był ustawiony wewnątrz sklepu przy ul. Kościuszki w Biłgoraju, doszło w maju. Złodzieje włamali się nocą. Ze środka wynieśli półtonowy bankomat. Zasadzali się też na drugi, ale spłoszył ich alarm.

– Przez wiele godzin na miejscu zdarzenia pracowali technicy policyjni, zabezpieczano ślady, monitoringi, weryfikowano i sprawdzano każdą informację. Potem nastąpiła żmudna praca operacyjna – wyjaśnia sierż.szt. Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju.

Funkcjonariusze odnaleźli także pusty już bankomat. Zatopiony w Sanie sejf wyciągali antyterroryści i strażacy.

W końcu po kilku miesiącach 10 listopada policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór. Wpadł na ulicy niedaleko swojego domu. Kolejny sprawca, 44-latek z Warszawy zarzuty usłyszał w więzieniu, do którego trafił za inne przestępstwo.

W środę zatrzymano 47-latek z Żyrardowa. Nie poszło jednak tak łatwo, jak z innymi włamywaczami; mężczyzna pPróbował uciekać samochodem. Ale i on został ujęty.

Wszyscy wcześniej już wchodzili w konflikt z prawem. Na swoim koncie mają głównie kradzieże. Za bankomat grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej