Agresja posła Szczerby. Rzucił papierami w protokolantkę

– Władze klubu PO będą chciały porozmawiać z posłem Michałem Szczerbą o jego zachowaniu podczas debaty nad prezydenckim projektem ustawy o SN – powiedział rzecznik Platformy Jan Grabiec. Szczerba, występując w Sejmie rzucił plik kartek z projektami na podłogę.

„Niczego nie proponujecie”. Gorąca dyskusja nt. projektów ustaw o SN i KRS

W Sejmie odbyło się pierwsze czytania prezydenckich projektów ustaw w sprawie Sądu Najwyższego oraz Krajowej Rady Sądownictwa. Po nim nastąpiła...

zobacz więcej

Szczerba nazywał projekty prezydenckie ustaw dotyczących Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa „bujdą na resorach”, po czym rzucił wydruk z propozycjami Andrzeja Dudy na podłogę sali plenarnej. Pouczony przez wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską podniósł go. Posłowie PiS zaczęli krzyczeć: „Przeproś panią!”.

„Mamy wyższe standardy niż PiS”

Prowadząca obrady ogłosiła przerwę, po której powrócono do rozpatrywania projektu.

Rzecznik Platformy zapowiedział, że władze klubu PO będą chciały porozmawiać z posłem Szczerbą na temat jego gestu. – Mamy wyższe standardy niż PiS. Nie tolerujemy zachowań, które mogą naruszać powagę Izby, a takie na co dzień mają miejsce w Sejmie za sprawą posłów PiS, choćby Dominika Tarczyńskiego, czy Piotra Kalety – podkreślił Grabiec.

Rzecznik Platformy nie chciał przesądzać, jaka kara może ewentualnie grozić Szczerbie, gdyby władze klubu zdecydowały się wyciągnąć wobec niego konsekwencje. Wśród kar, które regulamin klubu PO przewiduje za „zachowania nie licujące z godnością posła lub senatora”, są m.in.: upomnienie (ustne lub pisemne), nagana, kara pieniężna do 1 tys. zł, zawieszenie w prawach członka klubu na okres do trzech miesięcy lub nawet wykluczenie z klubu.

O tym, że Michał Szczerba „trafi na dywanik”  władz klubu w związku ze swym zachowaniem podczas debaty napisał też w środę wieczorem portal rmf24.pl.

źródło:

Zobacz więcej