Wotum nieufności dla rządu „to rozpaczliwe działanie Platformy Obywatelskiej”

– Ten wniosek to rozpaczliwe działanie Platformy Obywatelskiej, bo sytuacja dla nich tu, w kraju, a także na zewnątrz, na arenie międzynarodowej, uległa zmianie. Nikt nie lubi donoszenia na własny kraj, a to się dzieje. Mamy to w wykonaniu europosłów Platformy Obywatelskiej, a także samego Donalda Tuska – powiedziała Elżbieta Witek, minister bez teki w rządzie Beaty Szydło w programie „Minęła 8”.

Grzegorz Schetyna: We wtorek rozmowy wewnątrz opozycji ws. wotum nieufności

We wtorek odbędą się rozmowy ws. poparcia wniosku o wotum nieufności dla rządu – zapowiedział szef PO Grzegorz Schetyna. Zapytany, kto będzie...

zobacz więcej

Elżbieta Witek zwróciła również uwagę na krajową sytuację Platformy Obywatelskiej.

– Tutaj wewnątrz pan Grzegorz Schetyna ma sporo problemów, problemy wewnątrz własnej partii; słyszymy, że tam jest wielu takich, którzy chcieliby go zastąpić – powiedziała.

Zaznaczyła też problemy w komunikacji pomiędzy partiami opozycyjnymi. – Już chyba drugi czy trzeci raz Grzegorz Schetyna wychodzi przed szereg mówiąc, że coś jest wspólnie uzgodnione, a potem okazuje się, że pan Schetyna przemawia wyłącznie we własnym imieniu – zauważyła Witek.

W programie poruszony został również wątek spotkania premier Beaty Szydło z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

– Pani premier na dniach wyjeżdża do Paryża na spotkanie z panem prezydentem Macronem, zresztą tych wyjazdów zagranicznych pani premier odbywa bardzo wiele; to świadczy właśnie o tym, że polityka zagraniczna i nasza obecność na arenie międzynarodowej jest bardzo aktywna – powiedziała minister zaznaczając, że jest to najlepsza droga do ustalania wspólnych stanowisk w sprawach dotyczących Unii Europejskiej, takich jak np. Brexit.

źródło:
Zobacz więcej