„Strategia PiS czy plan Kremla?” Gryglas: Ten wpis jednoznacznie szkodzi Polsce

– Ten wpis jednoznacznie szkodzi Polsce – powiedział w programie „Minęła 8” poseł Porozumienia Zbigniew Gryglas. Posłanka Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15 stwierdziła, że „Polską politykę uprawia się wygrywając wybory, a nie szkalując jej imię za granicą”. Goście programu „Minęła 8” komentowali tweet Donalda Tuska. Były premier zasugerował, że strategia rządzenia Prawa i Sprawiedliwości wpisuje się w plan Kremla.

Donald Tusk na Twitterze ostro atakuje Polskę. „Strategia PiS czy plan Kremla?”

„Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media...

zobacz więcej

„Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie” - napisał w niedzielę szef Rady Europejskiej.

Do tweeta byłego premiera Polski odnieśli się goście programu „Minęła 8”. – Jeżeli Donald Tusk postawił sobie za cel uczestniczenie w polskiej polityce, to powinien tutaj przyjechać i zacząć mówić – jasno się wypowiadać w aferze reprywatyzacyjnej, o Amber Gold – a nie uprawiać politykę tam, bo ma podobno reprezentować interesy Polski – powiedziała Agnieszka Ścigaj.

Posłanka Kukiz’15 uważa, że jeśli Donald Tusk „chciał wpłynąć na polską politykę za pomocą swojej funkcji, to źle się dzieje”. – Boję się myśleć, do jakich rzeczy może się posunąć polski polityk, żeby ingerować w polską politykę. Polską politykę uprawia się wygrywając wybory, a nie szlakując jej imię za granicą – stwierdziła.

Witold Waszczykowski: wpis Tuska to rozpaczliwy krzyk frustracji

Fragment programu „Bez retuszu”.

zobacz więcej

Odmiennego zdania był poseł PO Zbigniew Konwiński. – Jestem zdziwiony ożywieniem w sferach rządowych po tym wpisie. Jeżeli rzeczywiście polska polityka zagraniczna, jak twierdzi Prawo i Sprawiedliwość, „wstała z kolan”, to cóż jej może zagrozić? – pytał.

Dodał, że „to, co napisał Donald Tusk na Twitterze, to wypisz-wymaluj – prawda”.

Do słów posła Platformy odniósł się poseł Porozumienia Zbigniew Gryglas. – Nie można bagatelizować tego wpisu. Wiele osób zastanawia się, w jakiej roli wystąpił premier Donald Tusk – w roli obywatela Polski czy w roli szefa Rady Europejskiej.

Dodał, że: „Donald Tusk jest przewodniczącym Rady Europejskiej na pełen etat”. – Jako przewodniczący UE jest zobowiązany zachować bezstronność. Nie może ingerować w sprawy poszczególnych krajów czy reprezentować wprost ich interesy. Ten wpis jednoznacznie szkodzi Polsce – skomentował poseł Gryglas.

źródło:
Zobacz więcej