Małym Fiatem przez Azję i obie Ameryki

Podróżnik Arkady Fiedler przekazuje swojego fiata 126p Zespołowi Szkół Samochodowych w Radomiu (fot. PAP/Piotr Polak)

Podróżnik Arkady Fiedler zamierza przemierzyć obie Ameryki Fiatem 126p. Wcześniej jednak jego auto przejdzie renowację w radomskim Zespole Szkół Samochodowych.

Jechało z nami mnóstwo części

– Maluch to samochód, do którego trzeba się na pewno dotrzeć, przesiadając się ze współczesnego samochodu. Zajmuje to kilkaset kilometrów, żeby się...

zobacz więcej

Auto przejechało już całą Azję, Afrykę i pół Europy. Teraz czeka je trasa licząca co najmniej 28 tys. km.

Podróżnik przekonuje, że mimo ciasnoty i braku komfortu małe auto znakomicie nadaje się na długie wyprawy. Nie jest skomplikowane, a ewentualne naprawy nie sprawiają większych problemów. Tam, gdzie się pojawi, budzi ogromne zainteresowanie i zjednuje ludzi.

Zanim jednak samochód, który ma już na liczniku wiele kilometrów, wyruszy w kolejną, długą drogę, musi przejść dokładny przegląd. Dokonają go nauczyciele i uczniowie z radomskiego Zespołu Szkół Samochodowych.

– Maluch musi być niezawodny i gotowy na wielkie wyzwania, dlatego będzie wymagał sporo pracy – mówi Adam Niedzwiecki, pomysłodawca „Akademii Renowacji”. Trzeba go zdemontować, sprawdzić, co wymaga naprawy czy wymiany i złożyć ponownie.

źródło:

Zobacz więcej