W Wólce Kosowskiej zlikwidowano nielegalne kasyna

Funkcjonariusze Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej kilka nielegalnych kasyn. Prawdopodobnie prowadzone były przez azjatycką grupę przestępczą.

Blokada blisko 500 stron internetowych. Nowe przepisy ustawy hazardowej

Dostawcy internetu mają 48 godzin na zablokowanie dostępu do stron internetowych niezarejestrowanych w Polsce i nielegalnych bukmacherów, czy kasyn...

zobacz więcej

Wólka Kosowska to jedno z największych centrów handlu hurtowego w kraju. Jak poinformowała rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Dagmara Bielec-Janas, działania służb były skierowane przeciwko zorganizowanej przestępczości azjatyckiej.

– To druga tego typu akcja przeprowadzona przez służby na przestrzeni ostatnich miesięcy na terenie Wólki Kosowskiej, wymierzona w zorganizowaną ekonomiczną przestępczość azjatycką – powiedziała Bielec–Janas.

Z soboty na niedzielę funkcjonariusze SG, ABW i KAS weszli do kilku lokali, w których było 35 działających urządzeń do gier hazardowych o wartości 420 tys. zł.

Wietnamscy hazardziści

– Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, z których właściciele czerpali pokaźne zyski – powiedziała rzeczniczka. Jak poinformowała, na miejscu funkcjonariusze zastali kilkudziesięciu graczy, głównie cudzoziemców pochodzenia azjatyckiego.

Wśród nich było dwóch mężczyzn przebywających w Polsce nielegalnie, bez dokumentów tożsamości, podających się za obywateli Wietnamu.

– W ich sprawie zostały skierowane do sądu wnioski o umieszczenie w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców do czasu ustalenia ich narodowości i tożsamości. W przestępczy proceder byli zaangażowani również Polacy – powiedziała Bielec-Janas.

100 tys. zł od każdego automatu

Jak dodała, poza urządzeniami do gier skonfiskowano także gotówkę (w różnych walutach) pochodzącą z nielegalnych transakcji hazardowych oraz narkotyki, które zostaną poddane badaniom laboratoryjnym.

Mazowiecki Urząd Celno–Skarbowy w Warszawie prowadzi postępowania karno–skarbowe w tej sprawie. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu.

Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno–skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do trzech lat albo obie te kary łącznie.

źródło:

Zobacz więcej