Nie żyje Janusz Wójcik, były selekcjoner reprezentacji Polski

Zmarł Janusz Wójcik, były selekcjoner reprezentacji Polski i Legii Warszawa. Był ostatnim szkoleniowcem, który doprowadził polską kadrę do medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Od kilku lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. Miał 64 lata.

Zmarł dziennikarz sportowy Paweł Zarzeczny. Miał 56 lat

W wieku 56 lat zmarł Paweł Zarzeczny. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy sportowych w naszym kraju. Przez większość kariery...

zobacz więcej

Informację o śmierci Janusza Wójcika potwierdził syn byłego szkoleniowca. – Tata zmarł w skutek rozległego krwiaka w głowie – powiedział WP Sportowe Fakty Andrzej Wójcik. Były selekcjoner Wójcik zmarł w poniedziałek w warszawskim szpitalu MSWiA.

W swojej karierze trenował między innymi: Jagiellonię Białystok (1986-1987), Legię Warszawa (1992-1994), Pogoń Szczecin (2000), Śląsk Wrocław (2001), Świt Nowy Dwór Mazowiecki (2004), Znicz Pruszków (2007) i Widzew Łódź (2008). Prowadził też młodzieżową drużynę narodową Syrii i olimpijską reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

To on doprowadził naszych piłkarzy do olimpijskiego srebra na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. W wielkim finale Biało-Czerwoni ulegli wówczas gospodarzom - reprezentacji Hiszpanii. W srebrnej drużynie grali wówczas tacy piłkarze, jak Wojciech Kowalczyk, Andrzej Juskowiak, Marek Koźmiński czy Piotr Świerczewski. Prowadził też kadrę narodową w latach 1997-99.

źródło:
Zobacz więcej