Akcja Szlachetna Paczka: otwarcie bazy rodzin i marsze w wielu miastach

Ulicami największych polskich miast przejdą dziś marsze akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. W ten sposób uczestnicy akcji chcą zwrócić uwagę, że od dziś można wybrać rodzinę, dla której przygotuje się świąteczną paczkę.

Szlachetna Paczka. Sportowcy przygotowali prezenty dla potrzebujących

W 16. edycji akcji Szlachetna Paczka wzięli udział między innymi polscy olimpijczycy. Sportowcy przygotowali paczki, które przed świętami trafią do...

zobacz więcej

Coraz więcej Polaków „budzi się do prawdziwego życia”, chcą nie tylko „mieć”, ale także dawać coś innym – podkreśla pomysłodawca akcji, ksiądz Jacek "Wiosna" Stryczek.

W ostatnich tygodniach wolontariusze akcji odwiedzali rodziny, które mogą potrzebować pomocy. Wiele z nich stara się ukryć swoją trudną sytuacje materialną – dodaje dyrektor Szlachetnej Paczki, Joanna Sadzik.

Finał akcji 9-10 grudnia

W poprzednich latach paczki dla potrzebujących przygotowali między innymi papież Franciszek, polscy piłkarze z Robertem Lewandowskim na czele, skoczkowie narciarscy, znani aktorzy, muzycy i politycy. Akcja co roku łączy około miliona osób: pomagających, potrzebujących i wolontariuszy.

Na stronie internetowej szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę, której chcemy pomóc. Ogólnopolski finał akcji odbędzie się w weekend 9-10 grudnia. Wtedy paczki przygotowane przez darczyńców trafią do potrzebujących.

Akcję Szlachetna Paczka organizuje krakowskie stowarzyszenie Wiosna. Działa od 2001 roku.

źródło:
Zobacz więcej