RAPORT

Pogarda

„Serce dla zwierząt. Każdy porządny człowiek powinien w sobie to mieć”

Poparcie szefa PiS dla likwidacji ferm zwierząt futerkowych (fot. FB/vivajutrobedziefutro)
Poparcie szefa PiS dla likwidacji ferm zwierząt futerkowych (fot. FB/vivajutrobedziefutro)

Najnowsze

Popularne

W sieci pojawiało się nagranie z deklaracją poparcia likwidacji ferm zwierząt futerkowych. Wygłasza ją prezes PiS. „To jest kwestia, można powiedzieć, serca dla zwierząt, litości dla zwierząt i sądzę, że każdy porządny człowiek powinien w sobie coś takiego mieć” – mówi m.in. Jarosław Kaczyński. Nagranie, na tydzień przed akcją Dzień Bez Futra - cała Polska, rozpowszechnia profil „Jutro będzie futro”.

Będzie zakaz hodowli na futra? Pod propozycją zmian podpisał się lider PiS

W Polsce może dojść do likwidacji ferm zwierząt futerkowych. Zakłada to projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, złożony w Sejmie przez...

zobacz więcej

Autorzy wpisu informują, że spotkali się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, żeby spytać go o to, co sądzi o wprowadzeniu zakazu chowu zwierząt z przeznaczeniem na futra w Polsce.

– To jest kwestia stosunku do zwierząt. Kwestia, można powiedzieć, serca dla zwierząt, litości dla zwierząt i sądzę, że każdy porządny człowiek powinien w sobie coś takiego mieć – mówi Kaczyński. Potem wymienia inne racje – dyskomfort ludzi mieszkających w pobliżu ferm.Polityk zauważa też inny aspekt. – To jest droga do prawdziwej europeizacji Polski. W Europie się takich praktyk zakazuje i często przenosi się je do Polski. To powinno być niedopuszczalne. My nie możemy być krajem drugiej kategorii – deklaruje.

Czy zakaz ma szanse wejścia w życie? – Na pewno będziemy atakowani, ale nasza partia ma większość. Wierzę, że to poprze. Co do posłów opozycji, wiem jedno: kiedyś w Platformie Obywatelskiej było wielu obrońców zwierząt i to była jedyna cecha tej partii, która mi się podobała. Mam nadzieję, że większość tych obrońców zwierząt będzie w stanie powiedzieć „tak”, chociaż – być może – kierownictwo partii będzie naciskało w drugą stronę – kończy szef PiS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej