RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ukradli skradzione auto z parkingu Straży Granicznej. Padły strzały

Złodzieje skradli auto z parkingu Straży Granicznej (fot. Morski Oddział Straży Granicznej)
Złodzieje skradli auto z parkingu Straży Granicznej (fot. Morski Oddział Straży Granicznej)

Najnowsze

Popularne

Polska i niemiecka policja poszukuje sprawców kradzieży samochodu z parkingu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Złodzieje uciekli, demontując wcześniej ogrodzenia parkingu; podczas próby ich zatrzymania padły strzały.

Straż Graniczna rozbiła grupę, która przerzucała nielegalnych imigrantów do Europy

Rozbita została międzynarodowa grupa przestępcza, która organizowała nielegalną imigrację. Straż Graniczna zatrzymała pięć osób, między innymi w...

zobacz więcej

– Około północy z terenu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu nieznany mężczyzna odjechał samochodem Tesla X, który kilka dni temu został zatrzymany jako kradziony na terenie Skandynawii – powiedział rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kpt. Andrzej Juźwiak.

Jak poinformował, „sprawca lub sprawcy weszli na teren dywizjonu po zdemontowaniu części ogrodzenia i przez to ogrodzenie wyjechali”. Jeden z funkcjonariuszy oddał klika strzałów, by uniemożliwić złodziejom ucieczkę.

Kpt. Juźwiak oznajmił, że Straż Graniczna oraz polska i niemiecka policja „intensywnie prowadzą czynności zmierzające do odnalezienia auta”.

Dodał, że na miejscu w Świnoujściu pracuje specjalna komisja powołana przez komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej, której zadaniem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Szacunkowa wartość samochodu to ok. 500 tys zł. Porzucone auto funkcjonariusze Straży Granicznej odnaleźli w sobotę w Świnoujściu. Okazało się, że auto zostało skradzione na terenie Skandynawii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej