RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Tarczyński: Timmermans chce być premierem Polski, decydować, jak będą wyglądały reformy

„Najchętniej pan Timmermans zastąpiłby Beatę Szydło” (fot. PAP/EPA/PATRICK SEEGER)
„Najchętniej pan Timmermans zastąpiłby Beatę Szydło” (fot. PAP/EPA/PATRICK SEEGER)

– Mam wrażenie, że pan Timmermans chce być premierem Polski. To on chce decydować o tym, jak będą wyglądały reformy w Polsce. Najchętniej pan Timmermans zastąpiłby Beatę Szydło i podejmował decyzje zgodnie z tzw. socjaldemokratycznym sposobem myślenia o świecie. Nie, on nie będzie o tym decydował. Już były czasy, że za Polaków decydowali inni – powiedział poseł Dominik Tarczyński w rozmowie z portalem wPolityce.

Będzie pozew za słowa Guy Verhofstadta. „To atak na wszystkich Polaków”

– Na tę chwilę odpowiadam, że tak – stwierdził w wypowiedzi dla portalu tvp.info prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz...

zobacz więcej

Poseł PiS odniósł się w ten sposób do rezolucji krytykującej Polskę, która została przegłosowana w Parlamencie Europejskim.

Dominik Tarczyński skomentował zachowanie polskiej opozycji podczas głosowania. „Przez te dwa lata było bardzo dużo dyplomatycznych wymian poglądów. Myślę, że to jest już koniec tego czasu, kiedy możemy w dyplomatyczny sposób rozmawiać z targowicą totalną. Dzisiaj zmienili nazewnictwo, pokazali że są absolutną targowicą”.

Europarlamentarzysta stwierdził, że niedopuszczalne jest nazywanie uczestników Marszu Niepodległości faszystami. Zaoferował się, że każdemu uczestnikowi, który poczuł się urażony tym stwierdzeniem, zapewnia pomoc prawną w swoim biurze poselskim. Na koniec dodał, że „historia europarlamentarzystów Platformy Obywatelskiej nie zapamięta z tego, że kłamali w spotach wyborczych. Zapamięta ich z dzisiejszego głosowania.” Każda osoba która brała udział w Marszu Niepodległości i została nazwana faszystą ma prawo pozwać szkalujących ją polityków.
Zachęcam do kontaktu z moim biurem poselskim. Zapewnię wsparcie prawne w pozwach. Nawet jeśli będzie ich kilkadziesiąt tysięcy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej