RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Lamborghini dla papieża pójdzie pod młotek

Papież Franciszek nie cieszył się autem zbyt długo (fot. PAP/ EPA/OSSERVATORE ROMANO)
Papież Franciszek nie cieszył się autem zbyt długo (fot. PAP/ EPA/OSSERVATORE ROMANO)

Papież Franciszek otrzymał luksusowy samochód lamborghini, model Huracan. W Watykanie zapowiedziano, że auto zostanie oddane na licytację, a dochód z niej będzie przeznaczony na cele dobroczynne, między innymi na pomoc dla ludności Iraku.

Franciszek: w podejściu do migracji potrzebna jest roztropność

Potrzebna jest roztropność w podejściu do migracji – powiedział papież Franciszek dziennikarzom w drodze powrotnej z pielgrzymki do Kolumbii....

zobacz więcej

Kwota uzyskana na licytacji w domu aukcyjnym Sotheby's zostanie bezpośrednio przekazana papieżowi, który zdecydował, że wzmocni ona fundusz odbudowy domów na Równinie Niniwy w Iraku, w co zaangażowana jest organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Celem tej inicjatywy jest doprowadzenie do powrotu chrześcijan na te ziemie, zniszczone przez bojowników Państwa Islamskiego.

Ponadto pieniądze z aukcji samochodu trafią do Wspólnoty Papieża Jana XXIII, niosącej pomoc kobietom – ofiarom handlu i prostytucji, a także do dwóch włoskich organizacji, działających przede wszystkim w Afryce. Rzecznik Watykanu Greg Burke opublikował na Twitterze zdjęcie papieża stojącego przy białym samochodzie zaparkowanym przed domem świętej Marty, gdzie Franciszek mieszka. Napisał też: „Papież Franciszek jest dumnym nowym właścicielem lamborghini Huracan. Ale nie na długo. Samochód będzie zlicytowany na cele charytatywne”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej