Portal tvp.info w nowej odsłonie. Nowoczesny i przyjazny dla użytkowników smartfonów, ale nie tylko

Portal tvp.info został uruchomiony w zmienionej odsłonie. Przeszedł wiele zmian. Jedną z nowości jest okno z emisją na żywo TVP Info. Wiele ułatwień czeka przede wszystkim na użytkowników korzystających z serwisu w smartfonach.

TVP Info znów na szczycie! Blisko 5 proc. oglądalności w Święto Niepodległości

Polacy nie mieli wątpliwości, z którą stacją warto spędzić Narodowe Święto Niepodległości. TVP Info znów na szczycie. Obchody Święta Niepodległości...

zobacz więcej

Portal stworzono zgodnie z najnowszymi trendami. Ma nowe menu, nawigację oraz szatę graficzną. Najważniejsze wydarzenia są bardziej eksponowane na stronie głównej. Pojawiła się również sekcja z materiałami wideo, które można oglądać z poziomu strony głównej.

Nowa strona główna ma także rozbudowaną sekcję dotyczącą najważniejszych wydarzeń, które można  eksponować w kilku wariantach; przygotowany jest m.in. specjalny moduł na takie okoliczności.

Stawiamy na mobile

Serwis jest teraz również bardziej przyjazny internautom szukającym informacji przede wszystkim w telefonach komórkowych.

– Witryna jest bardziej nowoczesna, przejrzysta, ma udoskonaloną, uporządkowaną nawigację. Na razie zrobiliśmy to, co trzeba już było, ponieważ serwis nie był modyfikowany od kilku lat. To wersja przejściowa, docelowa nowa odsłona portalu ruszy w połowie przyszłego roku – zapowiada Jakub Sufin, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP.

Galerie i raporty

W nowej odsłonie redakcja stawia również na raporty, dzięki którym w jednym miejscu dostępne będą informacje o danym wydarzeniu. Dla użytkowników portalu dostępne będą również atrakcyjne galerie zdjęć. Szczególnie wygodne będzie przeglądanie na smartfonach. Nowoczesne formy galerii i raportów pozwolą na „płynne” korzystanie z serwisu.

Relacje na żywo

Funkcjonalność, która na portalu jest nie od dzisiaj, ale która w nowej odsłonie jest jeszcze lepsza. Co nowego w relacjach na żywo? Błyskawiczne odświeżanie informacji, publikowanie na bieżąco – to wszystko po to, żeby użytkownik nie musiał korzystać z innego medium, bo u nas ma najważniejsze informacje z ostatniej chwili. 

źródło:
Zobacz więcej