„Jestem Kulson”. Policjant stanął przed dziennikarzami

Policja zaprzecza, by jej funkcjonariusz użył niecenzuralnego słowa podczas interwencji wobec działaczki stowarzyszenia Obywatele RP. Zapewnia, że policjant zwrócił się do kolegi, posługując się jego pseudonimem. Mł. Asp. Mateusz „Kulson” potwierdził prawdziwość tych słów przed dziennikarzami.

„Kulson, nie k***a”. Policja zbadała nagranie z zatrzymania

Słowa, jakie padły podczas zatrzymania w sobotę kobiety z grupy Obywateli RP, nie były kierowane do niej, a do funkcjonariusza o pseudonimie...

zobacz więcej

Do zajścia doszło w sobotę podczas protestu Obywateli RP w trakcie Marszu Niepodległości. Rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka powiedział, że ograny kontrolne policji zareagowały natychmiast, gdy otrzymały sygnał, że funkcjonariusze mogli użyć wulgarnych słów podczas Marszu Niepodległości.

– Po wsłuchaniu się w nagrania za pomocą specjalistycznego sprzętu okazało się, że jest to polecenie służbowe, wydane pod adresem policjanta, który ma przezwisko „Kulson” – podkreślił rzecznik. Przedstawił dziennikarzom funkcjonariusza, do którego były skierowane słynne już słowa.

– Jestem Mateusz, pseudonim – dla kolegów – „Kulson”. Jak widać policjant z tego słynnego filmiku naprawdę istnieje i to jestem ja. Słowa, które padły, to „siadaj, Kulson” – przedstawił się policjant. Wyjaśnił, że pseudonim został wymyślony przez jego kolegów około pięciu lat temu.

Materiały z marszu w prokuraturze

Mariusz Ciarka poinformował również, że policja przekazała do prokuratury pierwszą partię materiału dowodowego zgromadzonego podczas Marszu Niepodległości. – Po zebraniu całego materiału dowodowego on również trafi do prokuratury – podkreślił Ciarka.

Wcześniej szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował, że ponownie zobowiązał policję do jak najszybszej analizy treści propagowanych podczas wszystkich zgromadzeń, które odbyły się 11 listopada, pod katem ścigania z urzędu sprawców z art. 256 k.k. (m.in. propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu).

Według danych policji 11 listopada odbyło się 308 wydarzeń związanych z obchodami Święta Niepodległości. Uczestniczyło w nich ponad 65 tys. osób.

teraz odtwarzane
Policja: funkcjonariusz posługiwał się pseudonimem

źródło:
Zobacz więcej