Iron Maiden w lipcu zagra w Krakowie. To jedyny koncert w Polsce

Zespół wystąpi w ramach trasy koncertowej zatytułowanej „Legacy Of The Beast World Tour” (fot. REUTERS/Monica Quesada)

Zespół Iron Maiden ogłosił daty trasy koncertowej zatytułowanej „Legacy Of The Beast World Tour”. W jej ramach zespół odwiedzi także Polskę, a jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 27 lipca 2018 roku w Tauron Arenie w Krakowie.

„Jak mógł być tak smutny, skoro zawsze wydawał się szczęśliwy?”. Iron Maiden w hołdzie dla Robina Williamsa

Piękny hołd zmarłemu w sierpniu ubiegłego roku aktorowi złożyła brytyjska grupa heavymetalowa. Napisana przez gitarzystę Iron Maiden piosenka o...

zobacz więcej

Po dwuletniej trasie promującej ostatni studyjny album „The Book of Souls”, podczas której zespół Iron Maiden odwiedził 39 krajów na sześciu kontynentach i zagrał dla ponad 2 mln fanów na całym świecie, muzycy wracają do koncertowania. Pomysł na trasę „Legacy Of The Beast” został zainspirowany grą komórkową i komiksem o takiej samej nazwie.

Tournée rozpocznie się 26 maja 2018 r. w Tallinnie w Estonii. – Nasi fani wiedzą, że mamy ustalony bardzo konkretny cykl tras, odkąd Bruce i Adrian powrócili do Iron Maiden na początku XXI wieku – przyznaje Rod Smallwood. Jak dodaje, że „przeplatają trasy poświęcone nowym albumom z trasami pełnymi historii i hitów”.

– Uwielbiamy pracować w ten sposób z wielu powodów, nie tylko dlatego, że daje to zespołowi możliwość zagrania zarówno nowego materiału, jak i starych, uwielbianych utworów, które chcą usłyszeć fani. Dzięki temu trasy pozostają świeże, nie tylko dla fanów, ale również dla zespołu – podkreśla muzyk.

– Nie chcę zbyt wiele zdradzać w tym momencie, ale zgodnie z tradycją Iron Maiden pracujemy nad mnóstwem różnych scen i mamy nadzieję, że zapewni to naszym fanom niezapomniane wrażenia, kiedy zobaczą to bardzo specjalne show – mówi na temat „Legacy Of The Beast”.


Wokalista Iron Maiden walczy z rakiem. Nowotwór zaatakował język

Fani na całym świecie ściskają kciuki za Bruce’a Dickinsona. U wokalisty Iron Maiden lekarze wykryli zmiany nowotworowe na języku. Legendarny...

zobacz więcej

Pierwsze dwupłytowe wydawnictwo w karierze

Dyskografię studyjną Iron Maiden zamyka album „The Book Of Souls”. Materiał składa się z 11 utworów, trwających łącznie ponad 90 minut. Ślady zostały zarejestrowane pod koniec 2014 r. w Paryżu pod okiem Kevina „Cavemana” Shirley'a, długoletniego współpracownika zespołu. Premiera odbyła się 4 września 2015 r. za sprawą Parlophone Records. „The Book Of Souls” jest pierwszym dwupłytowym wydawnictwem studyjnym w karierze Iron Maiden.

Przedsprzedaż biletów dla członków fan klubu Iron Maiden rozpocznie się już 20 listopada, a dla zarejestrowanych użytkowników LiveNation.pl 22 listopada i potrwa do godziny 22:00 dnia następnego.

Bilety na krakowski koncert Iron Maiden wejdą do regularnej sprzedaży 24 listopada o godzinie 10:00.

źródło:
Zobacz więcej