RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zbigniew Gryglas kandydatem na prezydenta Warszawy?

Zbigniew Gryglas niedawno opuścił szeregi ugrupowania Ryszarda Petru (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)
Zbigniew Gryglas niedawno opuścił szeregi ugrupowania Ryszarda Petru (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

„PiS chce sprawdzić, czy prezydentem Warszawy mógłby zostać były poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas” – pisze „Rzeczpospolita”. „Zamówione przez PiS badanie sondażowe w stolicy ma objąć trzech kandydatów” – oprócz Gryglasa, także Patryka Jakiego i Stanisława Karczewskiego – czytamy w „Rz”.

Zbigniew Gryglas odchodzi z Nowoczesnej. „Znaczne rozbieżności między poglądami posła a linią programową N.”

Poseł Zbigniew Gryglas odszedł z Nowoczesnej. Poszło o „rozbieżności w różnych merytorycznych kwestiach dotyczących wizji państwa, społeczeństwa,...

zobacz więcej

Zbigniew Gryglas - przypomina „Rzeczpospolita” - niedawno opuścił szeregi ugrupowania Ryszarda Petru i przeszedł do partii Porozumienie Jarosława Gowina. Teraz jest w trójce kandydatów, których szanse PiS będzie testował sondażowo w Warszawie – podaje „Rz”.

Badanie sondażowe, w którym jest trzech potencjalnych kandydatów, PiS zamawia we wszystkich dużych miastach. W stolicy w trójce będzie marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki oraz poseł Gryglas.

„Zdajemy sobie sprawę, że mimo licznych zalet Karczewskiego i Jakiego, mają oni też wady, które utrudniają ich rywalizację z Rafałem Trzaskowskim. Jaki za bardzo polaryzuje, Karczewski z kolei za mało mobilizuje nasz elektorat” – ocenia w rozmowie z „Rzeczpospolitą” polityk PiS – czytamy w dzienniku.

Według „Rz” to, że Gryglas jest w trójce, nie oznacza oczywiście, że będzie wybrany. Ale pokazuje, że obóz rządzący szuka alternatywy – ocenia gazeta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej