RAPORT

Atak na Jana Pawła II

„Jeżeli nie ma siły wewnętrznej, to sojusze są tylko pustym słowem”

Najnowsze

Popularne

– Sojusze są jedynie konsekwencją siły wewnętrznej – powiedział Antoni Macierewicz w programie „Minęła dwudziesta” TVP Info. – Jeżeli nie ma siły wewnętrznej, jeśli te czynniki, które wymieniłem, nie istnieją, to te sojusze są tylko pustym słowem, które nie jest w stanie najczęściej sprostać w godzinie próby – dodał szef MON.

Antoni Macierewicz: Zagrożenia ze wschodu są realne

Zagrożenia ze wschodu są naprawdę poważne. Ćwiczenia Zapad były tak zorganizowane, by przejść od razu do działań bojowych – powiedział w Toruniu...

zobacz więcej

Antoni Macierewicz mówił też, że flanka wschodnia NATO, której częścią są wojska Paktu stacjonujące w Polsce, będzie wzmacniana, bo taka jest konieczność. – Wojsk amerykańskich jest w Polsce nieporównanie więcej niż zapowiadano rok temu, bo taka jest konieczność wynikająca z agresywnych działań Federacji Rosyjskiej nie tylko w Syrii, ale także na Bałtyku, również na flance wschodniej – zaznaczył szef resortu obrony.

Dodał, że różnorodne działania: prowokacje i ataki głównie medialno-cybernetyczne ze strony rosyjskiej stanowią „istotne zagrożenie”.

Szef MON wskazał też na konieczność budowy wojsk cybernetycznych. – Przeznaczamy na ten cel odpowiednie środki – mówił Antoni Macierewicz w TVP Info.

Skandaliczne słowa „separatysty rasowego” z MW: Nie jesteśmy rasistami, ale czarnoskóry nie jest Polakiem

– Jesteśmy separatystami rasowymi. Uważamy, że czynnik rasowy, czynnik etniczny jest bardzo ważny, mimo że rasistami nie jesteśmy. Jako Młodzież...

zobacz więcej

„Marsz Niepodległości to fenomen”

Szef MON na antenie TVP Info skomentował również Marsz Niepodległości, który przeszedł w sobotę ulicami Warszawy. – To fenomen, który od kilku lat gromadzi dziesiątki tysięcy młodych ludzi, którzy spontanicznie przyjeżdżają tu z rodzinami, by oddać hołd tym, którzy wywalczyli niepodległość i cieszyć się, że mają szansę żyć w niepodległym kraju. To wspaniałe – zaznaczył.

Pytany jak skomentuje wypowiedzi tych, którzy nazywają Marsz Niepodległości „marszem nazioli czy faszystów”, Macierewicz powiedział, że „zestawia się to słowo (faszyzm) z jakimiś absurdalnymi kłamstwami i atakami na Polskę i polskość”. – Tak było w jednej z gazet angolojęzycznych, która przypisała temu wspaniałemu marszowi niepodległości jakieś faszystowskie czy rasistowskie intencje, mówiono o tysiącach faszystów. Myślę, że autor nie wie co to jest faszyzm – powiedział szef MON.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej