Zamieszki w więzieniu. Jednemu z osadzonych odcięto głowę

W brazylijskich więzieniach regularnie dochodzi do zamieszek (fot. Mario Tama/Getty Images)

Co najmniej dwóch więźniów zginęło, a sześciu zostało rannych w zamieszkach, do których doszło w brazylijskim więzieniu Cascavel. Dwaj strażnicy są przetrzymywani w roli zakładników.

Krwawe walki gangów w brazylijskich więzieniach. Obcięte głowy, wycięte serca

Co najmniej 10 osadzonych poniosło śmierć w rezultacie walk między rywalizującymi gangami w więzieniach, w północnej Brazylii – poinformowały w...

zobacz więcej

Do zamieszek w zakładzie mieszczącym się w stanie Parana w południowej części kraju doszło w czwartek. Władze stanu oświadczyły, że toczą się negocjacje w przywódcami buntu.

Gubernator stanu Parana Beto Richa poinformował, że w buncie bierze udział 700 z 980 więźniów. Polityk ocenia, że przyczyną zamieszek są waśnie między rywalizującymi gangami więziennymi.

Serwis G1 wskazuje, że osadzeni domagają się lepszego jedzenia oraz odesłania trzech najbardziej brutalnych strażników do innych zakładów.

Media informują, że w zamieszkach zginęło co najmniej dwóch więźniów, z czego jednemu odcięto głowę. Sześciu innych jest rannych.

W Brazylii regularnie dochodzi więziennych rewolt. W październiku 1992 roku miała miejsce masakra w największym zakładzie karnym w kraju – Carandiru w Sao Paulo. Po starciach między skazanymi siły policyjne zastrzeliły 111 więźniów.

źródło:
Zobacz więcej