Manifestacje i zgromadzenia. Utrudnienia w ruchu w Warszawie

Mapa zgromadzeń zaplanowanych na 11 listopada (fot. UM Warszawa)

Zamknięte ulice w centrum Warszawy, kilkadziesiąt linii autobusowych i tramwajowych na objazdach, ograniczenia w parkowaniu – na takie utrudnienia muszą przygotować się w sobotę kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Warszawa szykuje się na obchody 11 listopada. W stolicy 12 różnych zgromadzeń

Na 11 listopada zgłoszono w sumie 12 zgromadzeń publicznych – poinformowała w środę szefowa stołecznego biura bezpieczeństwa Ewa Gawor. Jak dodała,...

zobacz więcej

11 listopada, w Święto Niepodległości, mieszkańcy stolicy muszą przygotować się na wielogodzinne utrudnienia, które zaczną się już wczesnym rankiem.

Bieg Niepodległości spowoduje zmiany w ruchu, które potrwają od około 5 do 16:

 • godz. 5-16 – zamknięta będzie aleja Jana Pawła II na odcinku od Dzikiej do Anielewicza oraz Stawki na odcinku od Smoczej do Dzikiej;

 • 9.30-14 – zamknięta będzie aleja Jana Pawła II od Anielewicza do alei Solidarności.

 • 10.30-14.00 – zamknięta będzie aleja Jana Pawła II (od alei Solidarności), Chałubińskiego i aleja Niepodległości (do Rakowieckiej).

  O godz. 12 na placu Piłsudskiego rozpoczną się uroczystości państwowe organizowane przez kancelarię prezydenta. W związku z tym w godzinach 11-14 zamknięte będą ulice: Królewska (od Krakowskiego Przedmieścia do Marszałkowskiej), Wierzbowa, Ossolińskich, Moliera, Focha, Fredry, gen. Tokarzewskiego Karaszewicza i plac Piłsudskiego. Nie będzie można parkować wzdłuż ulic: Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewskiej, Ossolińskich, Wierzbowej, Moliera, Focha, Fredry, al. 3 Maja oraz przy placach Małachowskiego i Teatralnym.

  Marsz Niepodległości

  Natomiast w związku z Marszem Niepodległości w godz. 15-19 zamknięte będą: Marszałkowska, między Świętokrzyską a rondem Dmowskiego; Aleje Jerozolimskie wraz z mostem Poniatowskiego i aleja Poniatowskiego, od ronda Dmowskiego do ronda Waszyngtona; Wybrzeże Szczecińskie oraz Wisłostrada.

  Kontrmanifestację do Marszu Niepodległości organizuje Antifa, która zarejestrowała początek zgromadzenia na placu Politechniki na godz. 14. Demonstranci przejdą ulicami: Nowowiejską do placu Zbawiciela i dalej Mokotowską do placu Trzech Krzyży i Wiejską aż pod gmach Sejmu. Na czas przejścia manifestantów możliwe są czasowe wyłączenia z ruchu do godz. 18.

  Ponadto w godz. 13.30–16 odbędzie się parada motocyklowa „Rock Niepodległości”. Motocykliści przejadą z Sulejówka z alei Piłsudskiego, Traktem Brzeskim, Czecha, Płowiecką, Ostrobramską, aleją Stanów Zjednoczonych, mostem Łazienkowskim, aleją Armii Ludowej, alejami Ujazdowskimi, Belwederską, Jana III Sobieskiego do Idzikowskiego.

  Zmiany w komunikacji miejskiej

  Spore zmiany wystąpią w ruchu autobusowym i tramwajowym. Kilkadziesiąt linii zostanie skierowanych na najbliższe przejezdne ulice. Zarząd Transportu Miejskiego wystawi ok. 60 posterunków nadzoru ruchu, w których pracownicy ZTM będą na bieżąco reagowali na zmieniającą się sytuację na ulicach i kierowali pojazdy na zmienione trasy. W Śródmieściu będą działały punkty informacyjne.

  Najlepszym środkiem komunikacji w tym dniu będzie metro. Pociągi linii M1 będą kursowały przez cały dzień wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty; linii M2 w godz. 11–20 wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty. Do ok. godz. 11 oraz po godz. 20 linia metra M2 będzie działała wg. rozkładu jazdy obowiązującego w dni świąteczne wraz z kursami nocnymi.

  W pociągach Kolei Mazowieckich przez cały dzień, na obszarze pierwszej strefy biletowej, będą honorowane wszystkie bilety ZTM.

  Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy z uwzględnieniem zmian w komunikacji można uzyskać na stronie internetowej ZTM.

  źródło:
 • Zobacz więcej