Już siedem ofiar śmiertelnych zawalenia się domu w Iżewsku

8-piętrowy dom mieszkalny zawalił się w Iżewsku (fot. PAP/EPA/RUSSIAN EMERGENCY MINISTRY PRESS SERVICE HANDOUT)

Siedem osób zginęło w czwartek wieczorem w wyniku zawalenia się 8-piętrowego domu mieszkalnego w Iżewsku, stolicy Udmurcji. Ratownicy ewakuowali ponad 200 osób i ulokowali je w dwóch pobliskich szkołach. Powodem katastrofy był wybuch gazu.

Zawalił się budynek mieszkalny. Rośnie liczba ofiar

Do sześciu wzrósł bilans ofiar śmiertelnych zawalenia się bloku mieszkalnego w Iżewsku, stolicy autonomicznej republiki Udmurcji wchodzącej w skład...

zobacz więcej

W piątek wieczorem ratownicy wydobyli spod gruzów ciało siódmej ofiary – kobiety. Wśród ofiar śmiertelnych jest dwoje dzieci – poinformował sztab operacyjny ds. likwidacji skutków wybuchu. W sumie zniszczonych zostało osiem mieszkań.

Do szpitala trafiło trzech nastolatków; żaden z nich nie odniósł obrażeń zagrażających życiu. Według wstępnych danych nie jest znany los jednej osoby.

Jedna osoba zatrzymana

Komitet Śledczy poinformował w piątek o zatrzymaniu Aleksandra Kopytowa; zajmował on z matką lokal na drugim piętrze, w którym, według śledczych, znajdowało się „epicentrum wybuchu” gazu. W budynku nie znaleziono materiałów wybuchowych.

Śledczy mają wątpliwości co do stanu zdrowia zatrzymanego i wkrótce trafi on na badania psychiatryczne.

Miejscowych ratowników wsparł 100-osobowy oddział poszukiwawczo-ratowniczy z Krasnojarska, któremu towarzyszyły specjalnie wyszkolone psy.

źródło:

Zobacz więcej