Zarzuty dla 23 osób zatrzymanych w siedzibie Lasów Państwowych

Policja usunęła protestujących sprzed siedziby Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych (fot. PAP/Rafał Guz)

22 osoby usłyszały zarzut naruszenia miru domowego, a jedna naruszenia nietykalności cielesnej policjanta – to bilans akcji ekologów, którzy w czwartek wtargnęli do siedziby Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie – poinformowała policja.

Policja zatrzymała 22 osoby, które okupowały siedzibę Lasów Państwowych

Policja zatrzymała 22 osoby w związku z zajściami w siedzibie Lasów Państwowych w Warszawie – poinformowała podkom. Edyta Wisowska oficer prasowy...

zobacz więcej

W czwartek kilkudziesięciu ekologów z organizacji Obóz dla Puszczy wtargnęło do siedziby Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie. Protestowali przeciw wycince prowadzonej w Puszczy Białowieskiej. Interweniowała policja, która zatrzymała 24 osoby.

„22 osoby usłyszały zarzut naruszenia miru domowego, jedna zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, a jedna osoba po przesłuchaniu nie usłyszała zarzutu” – powiedziała w piątek wieczorem oficer prasowy komendy policji Warszawa–Ochota podkom. Edyta Wisowska.

Jak poinformowała, akta sprawy policja przekaże teraz do prokuratury.

Za naruszenie miru domowego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo do roku pozbawienia wolności. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi do 3 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej