Pomniki smoleńskie w nowej lokalizacji? „Być może będą pewne zmiany”

Jarosław Kaczyński nie wykluczył „pewnych zmian” dotyczących lokalizacji pomników upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Lider PiS mówił o tym podczas wręczenia nagród i wyróżnień w konkursach na pomniki ofiar katastrofy.

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej i Lecha Kaczyńskiego jeszcze w tym roku

– Myślę, że zgodnie z zapowiedziami Jarosława Kaczyńskiego, ale nie tylko jego, ale także innych polityków, pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej i...

zobacz więcej

Prezes PiS zaznaczył, że uczestnicy konkursu na projekty pomników wykazali się odwagą, biorąc w nim udział. Zapewnił o dążeniu realizacji „w bardzo nieodległym czasie” planu uczczenia ofiar katastrofy. – Być może będą pewne zmiany, mówię tutaj o zmianie miejsca – powiedział prezes PiS.

Według Kaczyńskiego 10 kwietnia przyszłego roku, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, staną w Warszawie dwa pomniki: ofiar katastrofy smoleńskiej i byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

– Sądzę, że będziemy mieli za sobą wykonanie pewnego bardzo ważnego zadania, które na nas ciążyło, które przez dłuższy czas wydawało się niemożliwe do zrealizowania, a które – Bogu dzięki – dziś jest możliwe. Uczyniliśmy wielki krok w tym kierunku – mówił prezes PiS. Zgodnie z założeniami konkursu pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma stanąć na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, a pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej.

źródło:

Zobacz więcej