PiS zdecydowanym liderem sondażu. Opozycja daleko w tyle

W wyborach do Sejmu PiS mógłby liczyć na 38 proc. poparcia (fot. PAP/Jacek Turczyk)

W listopadzie na PiS zagłosowałoby 38 proc. badanych deklarujących udział w wyborach. PO mogłaby liczyć na 18 proc. poparcia, Kukiz'15 – 9 proc., a Nowoczesna – 7 proc. 5 proc. poparcia uzyskałoby PSL - wynika z sondażu Kantar Public.

Sześć partii w nowym Sejmie. Ostatni sondaż przedwyborczy dla „Wiadomości” TVP1

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 38,3 proc. poparcia, Platforma Obywatelska na 22,1 proc., a Kukiz’15 na 12,5 proc. – wynika z ostatniego...

zobacz więcej

Od czasu publikacji przez Kantar Public poprzedniego, październikowego sondażu notowania PiS spadły o 3 punkty procentowe. Poparcie dla PO i PSL nie zmieniło się, natomiast o 1 punkt proc. wzrosło poparcie dla Kukiz'15, a o 2 punkty proc. dla Nowoczesnej.

W porównaniu z badaniem z października odsetek osób, które na pewno wzięłyby udział w wyborach, spadł o 1 punkt procentowy, a tych, które raczej poszłyby głosować – wzrósł o 5 punktów procentowych. O 3 punkty proc. zmniejszył się odsetek osób, które raczej lub zdecydowanie nie wzięłyby udziału w głosowaniu.

Sondaż przeprowadzono w dniach 3-8 listopada 2017 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1029 dorosłych respondentów, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.
(fot. TVP Info)

źródło:

Zobacz więcej