Guns N'Roses po raz czwarty w Polsce. Zagrają na Stadionie Śląskim

Zespół zagra w składzie z czterema członkami z pierwszego okresu działalności (fot. Theo Wargo/Getty Images)

Jeden z najpopularniejszych zespołów w historii rocka, Guns N'Roses, wystąpi 9 lipca 2018 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będzie to czwarty koncert zespołu w Polsce i pierwszy występ gwiazdy tej skali po długoletniej modernizacji chorzowskiego obiektu. Informację o występie przekazali przedstawiciele samorządowej spółki zarządzającej obiektem.

„Nigdy nie zagram dla Polaków i Żydów”. Guns N’ Roses po raz trzeci w Polsce

Taka deklaracja miała paść z ust wokalisty zespołu Guns N’ Roses. Plotka, która urosła do rangi mitu, a może kolejna zmiana poglądów, z których...

zobacz więcej

Guns N'Roses zagrają w Chorzowie w składzie z czterema członkami z pierwszego, najgłośniejszego okresu działalności. Na Stadionie Śląskim wystąpią: Axl Rose (wokal, fortepian), Duff McKagan (bas), Slash (gitara prowadząca) i Dizzy Reed (klawisze), a także Richard Fortus (gitara rytmiczna), Frank Ferrer (perkusja) oraz Melissa Reese (klawisze).

Przed rozpoczęciem modernizacji Stadion Śląski był miejscem organizacji wielu koncertów światowych gwiazd. W 1991 r. wystąpił tam zespół AC/DC, w 1998 r. The Rolling Stones, w 1991 r., 2004 r. i 2008 r. Metallica, w 2005 r. i 2009 r. U2, w 2005 r. Iron Maiden, a w 2008 r. - The Police. Szczególnie koncertowy okazał się na Śląskim rok 2007, kiedy zagrali tam m.in. Pearl Jam, Genesis i Red Hot Chili Peppers.

Stadion Śląski bliski końca przebudowy. Po ośmiu latach…

Na Stadionie Śląskim rozpoczęto montowanie ponad 55 tysięcy krzesełek. To jeden z ostatnich etapów inwestycji, której nie tylko zasadność wciąż...

zobacz więcej

Stadion po przebudowie

Stadion Śląski był zamknięty od jesieni 2009 r., kiedy rozpoczął się końcowy etap jego modernizacji, czyli przede wszystkim montaż dachu. Zasadnicze prace wstrzymano w lipcu 2011 r. z powodu awarii przy podnoszeniu linowej konstrukcji dachu. Ostatecznie montaż zadaszenia zakończył się w grudniu 2015 r., a cała modernizacja - we wrześniu.

Widownia zmodernizowanego obiektu mieści 54 tys. kibiców. Właściciel stadionu - samorząd woj. śląskiego - jeszcze podczas modernizacji zaplanował, że będzie on dostosowany do organizacji największych wydarzeń piłkarskich, lekkoatletycznych, żużlowych oraz koncertowych.

Na początku października w Chorzowie rozegrano już spotkania turnieju eliminacyjnego do piłkarskich Mistrzostw Europy U-19 Polska - Białoruś i Białoruś - Irlandia Północna. Według zapowiedzi przedstawicieli PZPN prawdopodobnie w marcu przyszłego roku spotkanie towarzyskie w ramach przygotowań do mundialu rozegra tam piłkarska reprezentacja Polski.

Zgodnie z planami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz zarządzającej stadionem spółki, ewentualne lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w 2022 r., poprzedziłyby w Chorzowie mistrzostwa Polski w 2019 r. oraz organizowana od przyszłego roku jedna z najważniejszych imprez lekkoatletycznych w kraju: Memoriał Janusza Kusocińskiego.

9-12 czerwca m.in. na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrane zostaną 11. Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. 15 września odbędzie się tam finał Indywidualnych Mistrzostw Europy żużlowców. Dwa lub trzy tygodnie później w tym samym miejscu odbędzie się żużlowy mecz Polska - Reszta Świata.

źródło:

Zobacz więcej