20 lat więzienia dla gwałciciela z Rimini? Wyrok może zapaść już dziś

O godz. 9.30 przed sądem w Rimini rozpocznie się rozprawa Kongijczyka Guerlina Butungu. To przywódca gangu, który w sierpniu napadł na parę polskich turystów w tym włoskim kurorcie. Oskarżony jest o 12 przestępstw, w tym gwałt i rozbój.

Rodzice gwałcicieli z Rimini będą wydaleni z Włoch. Kwestia „bezpieczeństwa narodowego”

Sąd we Włoszech zdecydował o wydaleniu pochodzących z Maroka rodziców dwóch nieletnich sprawców napaści na dwoje polskich turystów w Rimini....

zobacz więcej

Oskarżony nie będzie przesłuchiwany, nie zostaną także powołani świadkowie. Sąd będzie bazował na złożonych już zeznaniach. 21-letni Kongijczyk będzie mógł jedynie złożyć oświadczenie.

Oświadczenia wygłoszą przedstawiciele regionu Bolonii i organizacji kobiecej, które także są stronami procesu. Potem przewidziane są wystąpienia dwóch obrońców Kongijczyka.

Oświadczenia poszkodowanych Polaków odczyta reprezentujący ich mecenas Maurizio Ghinelli. Adwokat pytany o wysokość kary, jaka może czekać oskarżonego, odpowiedział: „Jeśli zostanie uznany za winnego kradzieży z rozbojem, może dostać wysoki wyrok 15 lat więzienia”. Media wskazują, że w przypadku uznania winnym gwałtu Butungu może zostać skazany nawet na 20 lat pozbawienia wolności.

Ghinelli ocenia, że jeśli uda się zakończyć wystąpienia stron wczesnym popołudniem, wyrok może zapaść przed zamknięciem sądu o godz. 18. W innym przypadku odbędzie się jeszcze jedno posiedzenie, ograniczające się jedynie do ogłoszenia wyroku.

źródło:
Zobacz więcej