Biały Dom: Nie będzie spotkania Trumpa z Putinem

Poprzednio Donald Trump i Władimir Putin spotkali się w lipcu w Hamburgu (fot. BPA via Getty Images)

Biały Dom poinformował, że nie dojdzie do osobnego spotkania Donalda Trumpa i Władimira Putina podczas szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku w Wietnamie.

Konflikt między Rosją i USA narasta. Kreml zakaże pracy amerykańskim mediom

Moskwa zamierza cofnąć amerykańskim mediom zgodę na działalność na terytorium Federacji Rosyjskiej. To odpowiedź na ograniczenia jakie Waszyngton...

zobacz więcej

W Wietnamie odbywa się szczyt Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku. Choć przedstawiciele Kremla mówili, że spotkanie jest planowane to informacje te zdementowała rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. – Prezydenci będą w tym samym miejscu. Czy wpadną na siebie i się przywitają? To oczywiście możliwe i prawdopodobne. Jednak jeśli chodzi o formalne spotkanie, to nie ma takiego w kalendarzu i nie przewidujemy, aby się w nim znalazło –powiedziała Sanders.

Wcześniej przedstawiciele Białego Domu mówili nieoficjalnie, że konkretem wynikającym ze spotkania prezydentów mogłoby być porozumienie w sprawie Syrii. Miało się ono składać z trzech elementów: zmniejszenia ryzyka potencjalnego konfliktu między USA i Rosją, ograniczenia walk między wpieranymi przez Moskwę siłami rządowymi prezydenta Baszara al-Asada a opozycją wspieraną przez Zachód oraz wznowienia rozmów pokojowych pod auspicjami ONZ.

źródło:
Zobacz więcej