2 mln potencjalnych klientów. Banki kuszą Ukraińców

Ukraińcy pracujący w naszym kraju to potencjalni klienci polskich banków (fot. Pixabay)

Polskie instytucje finansowe odkryły 2 mln potencjalnych klientów. To obywatele Ukrainy mieszkający i pracujący w naszym kraju. Już startują z ofertami mającymi ich przyciągnąć – informuje „Rzeczpospolita”.

Ukraińcy coraz ważniejsi na rynku pracy. Prawie 900 tys. z nich może pracować w Polsce

Obywatele Ukrainy coraz częściej zasilają polski rynek pracy. Jak informuje Magdalena Sweklej, zastępca dyrektora Departamentu Rynku Pracy w...

zobacz więcej

Banki to kolejna po operatorach sieci telefonii komórkowych duża branża, która dostrzegła spory potencjał biznesowy w coraz liczniejszej grupie Ukraińców przebywających w Polsce. Instytucje finansowe szykują dla nich specjalne oferty .

Getin Noble Bank wprowadził właśnie ułatwienia dla Ukraińców chcących otworzyć konto – ma do tego wystarczyć paszport lub karta pobytu, pojawi się też wsparcie językowe. Od listopada także Credit Agricole wprowadził ułatwienia dla Ukraińców. Specjalną promocyjną ofertę ma dla nich także PKO BP, który dysponuje w tym kraju swoim bankiem.

Liczba przybyszów ze Wschodu rośnie. Według szacunków firmy Personnel Service, na które powołuje się gazeta, do końca roku złożonych zostanie ok. 2 mln oświadczeń o zatrudnieniu Ukraińców, a w przyszłym roku liczba pracowników z tego kraju ma sięgnąć 3 mln.

Dziennik zwraca uwagę, że choć w skali całego polskiego sektora bankowego, liczącego 31 mln kont osobistych, nowy rynek może na pierwszy rzut oka nie wydawać się aż tak imponujący, wciąż ma jednak szanse rozwoju.

źródło:
Zobacz więcej