Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Solidarność graczy – internauci uratowali załamanego Polaka

Internauci poinformowali policję i dewelopera gry o możliwej próbie samobójczej Polaka (fot. REUTERS/Jean-Paul Pelissier)

Internauci z Islandii i Niemiec pomogli ocalić załamanego psychicznie gracza z Polski. Młody mężczyzna pochodzący z okolic Myślenic pod Krakowem na czacie popularnej gry internetowej dzielił się z innymi użytkownikami informacją o swojej złej kondycji psychicznej i próbie targnięcia się na własne życie.

Samobójstwo na śląskiej strzelnicy. Już drugie w ostatnich miesiącach

29–letni mieszkaniec Bytomia popełnił samobójstwo na strzelnicy sportowej w Tarnowskich Górach. Skierował lufę broni w twarz i strzelił – podała...

zobacz więcej

Użytkownicy zareagowali, informując producenta gry oraz policję w swoich krajach o zagrożeniu. Wiadomość do myślenickiej policji o niebezpieczeństwie dotarła dzięki Interpolowi – tłumaczy mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

– Fajna reakcja internautów. Błyskawiczna koordynacja tej informacji przez Interpol, przekazanie tego do nas. Po tym sygnale policjanci z Myślenic pojechali do miejsca zamieszkania tego człowieka. Tam rodzice otworzyli jego pokój i znaleziono tam fiolki po tabletkach – ujawnił inspektor Gleń.

– Ten człowiek został też znaleziony chwilę później i przekazany pod opiekę pogotowia. Obecnie jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża – powiedział rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Mężczyzna znajduje się pod opieką lekarzy i psychologów.

źródło:
Zobacz więcej