Będą kolejne zawiadomienia komisji Amber Gold do prokuratury. Policjanci, BGŻ...

Joanna Kopcińska z PiS, członkini komisji śledczej ds. Amber Gold, że nie wyklucza kolejnych zawiadomień do prokuratury ws. policjantów zajmujących się piramidą finansową. – Uważamy, że jesteśmy to winni Polakom – zadeklarowała posłanka w „Gościu Wiadomości”.

Joanna Kopcińska z PiS podkreśliła w TVP Info, że służby ws. Amber Gold nie działały, jak należy. Miały m.in. chronić ówczesnego ministra Cichockiego. Bo, jak zauważyła posłanka PiS, być może jest tak, że on o tym nie wiedział, że przestępcy powoływali się na wpływy. – Komisja wyjaśnia to czego nie wyjaśniły organy wtedy. I wyjaśnia skutecznie, bo pragnę przypomnieć, że kilkanaście zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa komisja już złożyła – powiedziała i dodała, że będą kolejne w sprawie policjantów. – W naszej ocenie materiał jest na tyle mocny, że nie wykluczamy, że takie czynności zostaną podjęte – oceniła. Podobnie sprawa ma się w przypadku banku BGŻ. Kopcińska przypomniała, że komisja nie ma narzędzi by sprawdzić czy doszło do przestępstwa. – Uważamy, że jesteśmy to winni Polakom. Nie wykluczamy, że w najbliższych dniach również zawiadomienie przeciwko BGŻ będziemy składać – stwierdziła.

Witold Zembaczyński z Nowoczesna stwierdził, że to jest mankament pracy komisji, że nie ma dostępu do tajemnicy bankowej. – To właściwie jedyny obszar, którego nie możemy penetrować – dodał polityk Nowoczesnej w TVP Info.źródło:
Zobacz więcej