RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Adam Andruszkiewicz: Odchodzę z Kukiz'15

– Wielokrotnie nie zgadzałem się z wieloma posłami Kukiz'15. Dziś po rozmowie z Pawłem Kukizem podjąłem decyzję, że odchodzę – powiedział w „Minęła 20” Adam Andruszkiewicz. Były już poseł ugrupowania Pawła Kukiza jutro ogłosi, gdzie dołączy w najbliższych dniach.

Poseł Chruszcz odszedł z Kukiz'15, gdyż ruch „zmierza w kierunku totalnej opozycji”

Poseł Sylwester Chruszcz opuścił klub Kukiz'15. Poseł w rozmowie z Radiem Szczecin poinformował, że decyzję podjął, bo – według niego – jego byłe...

zobacz więcej

Konflikt zaognił się po wczorajszej publikacji „Faktu”. Chodziło o wniosek o cofnięcie rekomendacji dla Stanisława Tyszki na funkcję wicemarszałka Sejmu. Narodowcy będący w klubie Kukiz’15 chętniej widzieliby na tym stanowisku posła Marka Jakubiaka. Mieli zagrozić liderowi ruchu odejściem z klubu.

Do tych informacji odniósł się Paweł Kukiz na swoim profilu na Facebooku. „Ubawiłem się z rana »sensacjami« »Faktu«. „Frakcja narodowców w Klubie Kukiz'15 stawia warunki”. „Frakcja Narodowców”, szanowny Fakcie, to (po odejściu Winnickiego i Chruszcza) obecnie dwie osoby - poseł Andruszkiewicz i poseł Jakubiak.”

„Frakcja”… OK, załóżmy, że Fakt spekuluje w dobrą stronę, „frakcja” obraża się i wychodzi z Klubu. No i co takiego by się stało?”

Na reakcję jednego z narodowców będącego członkiem klubu Kukiz’15 nie trzeba było długo czekać. Adam Andruszkiewicz, poseł tego ugrupowania, skomentował również za pośrednictwem Facebooka wpis Pawła Kukiza.

„Do dziś sądziłem, że moja służba dla Polski i dla Was jest również dużym wsparciem dla projektu Kukiz'15. Wielu posłów woli siedzieć cicho w domu i się bawić, ja natomiast poszedłem na pierwszy front walki. O rozliczenia, o młode pokolenie, o reformy. Przeciw kastom, islamskim imigrantom, układowi PO/Nowoczesnej. Mogłem sobie spokojnie siedzieć i się patrzeć, ale wybrałem publiczną walkę i naraziłem się bardzo wielu niebezpiecznym ludziom. Bo uznałem, że tak po prostu trzeba. Zresztą, nim zostałem posłem, to przez wiele lat, także na ulicach, walczyłem przeciw partyjnym układom, za co nasyłano na mnie policję i stawiano przed sądem. I dziś się dowiaduję z Facebooka, że „nawet jeśli bym sobie poszedł z Klubu Kukiz’15, to… przecież nic by się strasznego nie stało :)” Przykre. Tylko tyle i aż tyle.”

– Od dłuższego czasu w klubie Kukiz’15 trwają rozmowy na temat mojej aktywności medialnej. Wielokrotnie nie zgadzałem się z poszczególnymi posłami Kukiz'15, np. z panem marszałkiem Tyszką mamy inne spojrzenie na temat reform w państwie – powiedział Adam Andruszkiewicz.

Pytany o konkretne kwestie, w których brak było zgody z Pawłem Kukizem, zaznaczył, że w jego pracy poselskiej najważniejsza jest walka z układami związanymi z poprzednimi rządami i ostateczne odsunięcie obozu III RP od władzy.

Andruszkiewicz wskazał również, że poparcie dla wet zgłoszonych przez prezydenta Andrzeja Dudę co do ustaw o sądownictwie, były jedną z kości niezgody z klubem.

Były już poseł Kukiz’15 zauważył również, że retoryka, którą operuje, nazwana wcześniej przez Pawła Kukiza „retoryką PiS-owską”, jest dla niego przekazem patriotycznym, który w wielu aspektach jest zgodny z Prawem i Sprawiedliwością.

Parlamentarzysta przypomniał też, że jako jedyny poseł ze swojego byłego klubu głosował przeciwko wyrażeniu wotum nieufności wobec Antoniego Macierewicza.

Adam Andruszkiewicz zapowiedział jutrzejszą konferencję prasową, na której ogłosi, co planuje w najbliższych dniach.

źródło:
Zobacz więcej