Rzeki grożą wylaniem. IMiGW wydał ostrzeżenia dla kilku województw

Stany alarmowe na piętnastu rzekach (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Poziom wód podniósł się powyżej stanów alarmowych na piętnastu rzekach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia hydrologicznego dla trzech województw.

Silny wiatr powieje do jutra. W nocy spadnie śnieg

Ostrzeżenia o silnym wietrze nadal obowiązują. Według meteorologów w nocy w niektórych częściach kraju spadnie śnieg. Temperatura będzie wahać się...

zobacz więcej

Ostrzeżenia stopnia wydane są dla trzech województw i będą obowiązywać do jutra. W Łódzkiem obowiązywać będzie do piętnastej, natomiast w Wielkopolsce w zlewni Baryczy i na Dolnym Śląsku do 11.30. Zagrożenia drugiego stopnia zostały ogłoszone dla województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

Na rzece Dzierzgoń w powiecie elbląskim utworzył się zator, który podniósł poziom wody, grożąc zalaniem okoliczne gospodarstwa. Na miejscu pracuje wojsko, zabezpieczając teren. Stworzony zator blokuje ujście rzeki do jeziora Drużno i niekorzystnie wpływa na i tak już bardzo przesiąknięte wały.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje równocześnie, że sytuacja na rzekach powoli się stabilizuje i w najbliższych dniach woda będzie opadać.

Zobacz więcej