Prokuratura zbada sprawę samopodpalenia pod PKiN. Będzie sekcja zwłok

Mężczyzna oblał się substancja łatwopalną i nastepnie podpalił (fot. materiał nadesłany / TVP Info)

Prokuratura zleciła sekcję zwłok Piotra S., który 19 października podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie i który zmarł w niedzielę w szpitalu. Wystąpiła też o jego dokumentację medyczną – poinformował rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński.

Mężczyzna podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie

Tuż po godzinie 17.00 na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podpalił się starszy mężczyzna. Na miejsce wezwano policję,...

zobacz więcej

– Po uzyskaniu informacji o śmierci mężczyzny prokurator zdecydował o przeprowadzeniu jego sekcji zwłok i wystąpił do szpitala o przekazania dokumentacji medycznej z pobytu w szpitalu. Zostanie ona przekazana biegłym z zakresu medycyny sądowej – powiedział Łapczyński.

Pytany o termin sekcji zwłok powiedział, że uzależnione jest to od zakładu medycyny sądowej.

54-letni Piotr S. podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie 19 października. Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli strażacy. Mężczyzna był nieprzytomny; w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala, gdzie w niedzielę zmarł.

Według mediów mężczyzna przed podpaleniem się rozdawał przechodniom ulotki, na których spisał 15 powodów jego protestu. Ulotki zawierały też wezwanie „do wszystkich Polek i Polaków, tych, którzy decydują o tym, kto rządzi w Polsce, aby przeciwstawili się temu, co robi obecna władza i przeciwko czemu on protestuje”.

Śledztwo 20 października wszczęła Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ. Prowadzi je w sprawie „doprowadzenia pokrzywdzonego namową bądź udzieleniem pomocy do targnięcia się na własne życie poprzez oblanie ciała i ubrania substancją łatwopalną”.

Jak dodał Łapczyński, w tej sprawie przesłuchano świadków – m.in. żonę i syna Piotra S. – Na tym etapie nie ma informacji świadczących o tym, by do tego tragicznego zdarzenia mogły się przyczynić osoby trzecie – dodał.

źródło:

Zobacz więcej