RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł Chruszcz odszedł z Kukiz'15, gdyż ruch „zmierza w kierunku totalnej opozycji”

Poseł Sylwester Chruszcz (fot. arch.PAP/Jakub Kamiński)
Poseł Sylwester Chruszcz (fot. arch.PAP/Jakub Kamiński)

Poseł Sylwester Chruszcz opuścił klub Kukiz'15. Poseł w rozmowie z Radiem Szczecin poinformował, że decyzję podjął, bo – według niego – jego byłe ugrupowanie zmierza w kierunku „totalnej opozycji”.

„Budujemy nowe ugrupowanie na bazie kilku filarów”

– Nowe ugrupowanie budowane przez Polskę Razem będzie się opierać na kilku nowych filarach np. środowiskach samorządowych i republikańskich –...

zobacz więcej

Poseł Sylwester Chruszcz poinformował w poniedziałek PAP, że opuścił klub Kukiz'15 i wstąpił do koła poselskiego „Wolni i Solidarni”.
 – Chcę uczestniczyć w obozie, który realnie reformuje kraj a nie być w opozycji, która tylko recenzuje – wyjaśnił polityk.

Marek Jakubiak (Kukiz'15) w rozmowie z PAP przyznał, że o odejściu Chruszcza z klubu Kukiz'15 dowiedział się z prasy. – Nie ukrywam, że jestem bardzo zaskoczony tą decyzją. Nie spodziewałem się tego – zaznaczył.

– Mężczyzn poznaje się po tym jak odchodzą. Mógł mieć na tyle odwagi cywilnej i dobrego wychowania, dobrego smaku, żeby z przewodniczącymi (klubu) porozmawiać, wyjaśnić swoje (racje), przecież wie, że nic by mu się nie stało – powiedział Jakubiak.

Odejście jest już przesądzone. – Już złożyłem dokumenty i jeszcze dzisiaj dołączę do koła poselskiego Wolni i Solidarni – mówi portalowi rp.pl kojarzony ze środowiskiem narodowców poseł Kukiz'15.

Chruszcz dodaje, że próbował poinformować o tym przewodniczącego klubu Pawła Kukiza, ale ten nie odbierał telefonu. Na razie nieznane są przyczyny decyzji, którą podjął parlamentarzysta.

W kole poselskim Wolni i Solidarni spotka się z innymi byłymi posłami Klubu Kukiz'15: Kornelem Morawieckim, Małgorzatą Zwiercan i Ireneuszem Zyską. Według nieoficjalnym informacji „Rzeczpospolitej” odejść będzie więcej, a kolejni posłowie dołączą prawdopodobnie do powstającej nowej partii Jarosława Gowina.

Wicepremier zapowiedział, że spodziewa się w najbliższym czasie dołączenia do jego formacji trojga posłów. Jedną z nowych twarzy będzie posłanka Magdalena Błeńska. Dwa pozostałe nazwiska nie są jeszcze znane.

źródło:
Zobacz więcej