W tym roku na placu Świętego Piotra stanie choinka prosto… z Ełku

W tym roku przed Bożym Narodzeniem na placu Świętego Piotra stanie choinka z Polski, dar diecezji w Ełku – poinformowano w środę w Watykanie. Zapalenie świeczek na świerku odbędzie się 7 grudnia z udziałem polskiej delegacji.

Choinka na placu św. Piotra już świeci. Ozdoby zrobiły chore dzieci

Pochodzi z Trydentu, regionu na północy Włoch, u podnóża Alp i mierzy 25 metrów. Choinka na placu św. Piotra już świeci. Dekoracje, które ozdobiły...

zobacz więcej

Tego samego dnia odsłonięta zostanie szopka przed bazyliką watykańską, która w tym roku będzie darem opactwa Montevergine w Kampanii na południu Włoch. Żłóbek zostanie wykonany zgodnie z tradycją sztuki neapolitańskiej.

Watykan ogłosił, że z Polski przywieziony zostanie świerk wysokości 28 metrów. Drzewko pokona trasę około 2 tys. kilometrów.

Choinkę ubiorą artyści wraz z dziećmi z oddziałów onkologicznych kilku włoskich szpitali i małymi mieszkańcami z okolic Spoleto i Nursji, dotkniętych przez trzęsienia ziemi w 2016 roku.

Rano 7 grudnia polska delegacja wraz z przedstawicielami z Kampanii zostanie przyjęta na audiencji u papieża Franciszka.

W 1997 roku stała w Watykanie 120-letnia choinka z Zakopanego.

źródło:

Zobacz więcej