74-latek dokonał 254 włamań w stroju wojownika ninja

Włamywacz wyjaśnił, że nie lubi pracować, a dzięki kradzieży mógł szybko zdobyć pieniądze (fot. REUTERS/Kim Kyung-Hoon)

Japońska policja zatrzymała mężczyznę, który dokonywał kradzieży w przebraniu wojownika ninja. Włamywaczem okazał się 74-letni mężczyzna. Usiłowano go schwytać od 8 lat. Zarzucono mu, że w tym czasie dokonał 254 włamań na łączną wartość stanowiącą równowartość ponad 930 tysięcy złotych.

Ninja pogonili zbirów

Trzej Australijczycy dostali to, na co zasłużyli, gdy na pomoc zaatakowanemu przez nich mężczyźnie rzuciło się pięciu wojowników ninja.

zobacz więcej

Mężczyznę nazwano włamywaczem ninja, ponieważ dokonywał włamań do mieszkań wdrapując się nocami po ścianach budynków w czarnym ubraniu i w masce. Rejestrowały to kamery monitoringu, ale nie można było go zidentyfikować. Jednak w maju kamera uchwyciła moment kiedy mężczyźnie zsunęła się maska i udało się go rozpoznać. Od tamtej pory śledzono go i schwytano po jego kolejnym włamaniu.

Włamywacz wyjaśnił, że włamywał się do mieszkań, ponieważ nie lubi pracować, a dzięki kradzieży mógł szybko zdobyć pieniądze. Powiedział też, że nie zostałby schwytany, gdyby był młodszy. Teraz zamierza zrezygnować z kradzieży, ponieważ ma 74 lata i jest już na to za stary.

źródło:
Zobacz więcej